3. listopadu 2018 8:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Střelec zabil ve floridském nákupním centru dva lidi. Sám spáchal sebevraždu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK/AP

Tallahassee (USA)  Střelec v malém nákupním centru ve floridském hlavním městě Tallahassee v pátek večer zabil dva lidi a dalších pět zranil. Následně spáchal sebevraždu. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Ke střelbě došlo ve studiu pro cvičení jógy. Úřady zatím neposkytly informace o totožnosti střelce či obětí. Policejní náčelník Michael DeLeo uvedl, že pachatel neměl komplice a že úřady pátrají po možných motivech jeho činu.

02.listopadu 2018 v 23:08, příspěvek archivován: 03.listopadu 2018 v 08:58

VIDEO: Police are investigating a shooting at the Bar at Betton complex. Hearing there was a shooting at the Hot Yoga studio upstairs https://t.co/OOqgrvoyxN

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Police are investigating a shooting at the Bar at Betton complex. Hearing there was a shooting at the Hot Yoga studio upstairs https://t.co/OOqgrvoyxN


„Jsme všichni velmi zarmouceni a šokováni událostmi, které se staly,“ uvedl DeLeo. Dodal, že v souvislosti s incidentem nyní nehrozí žádné další bezprostřední nebezpečí.

Starosta města Andrew Gillum, který je demokratickým kandidátem na guvernéra Floridy, uvedl, že přerušuje své předvolební turné a vrací se do Tallahassee. Zároveň ocenil rychlou reakci bezpečnostních složek na střelbu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz