Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Švédsko Švédům? Vítězství protimigrantské strany by bylo překvapením, míní politolog

Nedělní parlamentní volby ve Švédsku mohou mít nečekaný výsledek. Protiimigrační strana Švédští demokraté může poprvé ve své historii dosáhnout na volební vítězství v zemi, jejíž politika je proslulá otevřeností k přijímaní uprchlíků. Podle politologa Miloše Brunclíka je však výhra krajně pravicové partaje i přes sílící protiuprchlické nálady Švédů nepravděpodobná. „Nejspíše skončí v opozici,“ myslí si Brunclík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krejča 8.9.2018 14:20

Čím jsou Švédští demokraté pravicoví? Dokonce krajně pravicoví? Chtějí snad více svobody pro švédského občana? Chtějí svobodnější trh s minimem regulace a bez dotací? Jestli ne, pak to co ze sebe vypotil ten pisálek je lež..

K. Keinkopf 8.9.2018 15:10

Čistě technicky se sice jedná o lež, ale nemyslím si, že by to dělal vědomě. Je to prostě produkt českého školství poslední doby, čili nevzdělanec, který se ani nezamyslí nad tím, co píše.

J. Kotala 8.9.2018 12:28

Hnědou. Zatím je to slabota. Chtělo by to činy. Něco vypálit.

J. Kombercová 8.9.2018 18:53

Na vypalování tam mají jinou sortu.

J. Pleva 8.9.2018 12:13

"je na vzestupu krajně pravicová strana Švédští demokraté..." (SD)

Soudruh Brunclík musí snad být bývalý, nebo i nynější komunista, když označuje SD za "krajně pravicovou stranu". Mají dnes Lidovky stejnou žurnalistickou úroveň jako švédské politicky korektní bulvární noviny?

SD je nejblíže Sociální demokracii před ca 50i lety. To hlavní co chtějí je zastavení imigrace dnešních migrantů. Což pro normálního člověka je přirozené s ohledem na explozi zločinnosti, zapalování aut, znásilňování, no-go-zóny atd. Může se tento vývoj líbit někomu s normální inteligencí a IQ nad 70?

K. Keinkopf 8.9.2018 12:30

Řekl bych, že pan Brunclík není ani bývalý ani nynější, ale je jen obětí systému, který místo vzdělání pouze indoktrinuje. Je v podstatě výsledkem levicového "pochodu institucemi".

P. Bures 8.9.2018 11:21

Švédsko Švédům? Fuj! Švédsko Somálcům, Eritrejcům a vůbec komu se zamane.

K. Keinkopf 8.9.2018 10:52

Vždycky mě dostane, když čerstvě dostudovaný "politolog" označí nacisty za krajní pravici. To si pak říkám, kam ten svět spěje :) Pokud totiž přistoupíme na hru neomarxistů, kteří posunují význam slov, nemáme šanci je v dohledné době porazit, protože se spolu prostě nedomluvíme. A podle mě jim přesně o tohle jde.

P. Bures 8.9.2018 11:51

To víte, na nacionálním socialismu s jeho postojem "vše pro stát", podřízení jedince kolektivu, odporu vůči anglosaskému imperialismu a snaze o vybudování nové "spravedlivé" společnosti je zřetelně mnoho pravicového, ba dokonce krajně! :-)

J. Blatný 8.9.2018 10:49

Masová migrace nevzdělaných lidí z velmi odlišného kulturního okruhu je velký problém mimo jakoukoli pochybnost. V době rozmachu automatizace a robotizace výrobních procesů díky pokročilým informačním technologiím nebude za nějaký čas práce ani pro značnou část původní populace. Všichni nemohou být ve službách nebo ve vědě, navíc celá řada služeb již také tyje z rozvoje digitalizace doslova na každém rohu. Z velké většiny těchto lidí by nevzniklo nic jiného než lumpenproletariát ve stylu starověké Římské říše, plně závislý na nějakých donátorech (hlavně státu). Navíc etnicky a nábožensky odlišný od původních obyvatel. Už tohle samo o sobě by byl kolosální problém, přičemž skutečnost, že většina příchozích vyznává islám, celou věc ještě násobně komplikuje. Proč, to si každý může při troše píle a inteligence zjistit sám. Dostupných zdrojů je dost, v literatuře i na internetu. Pokud výše uvedené někdo zpochybňuje, je buď naprostý hlupák bez vzdělání, blázen, nebo pátá kolona.

J. Fedorcsák 9.9.2018 6:13

Souhlas.

P. Pruner 8.9.2018 10:11

Pokud mají Švédové zdravý rozum, schopnost myslet do budoucna, tak tato strana volby vyhraje. Nicméně nikoli tak jasně, aby se podílela na vládě. Většina si stále ještě žije dobře a nevidí si dál než na špičku nosu. Je to obdobné jako v Německu při nástupu nacismu a u nás komunistů - hodně lidí je volila z hlouposti ve víře v jejich propagandu, obdobně jako je nyní ta proimigrační. Jen by mě zajímalo jakou ti sluníčkáři vidí hranici počtu přijímaných imigrantů když podle příslušného komisaře EU jich jen v Africe čeká přes 20 milionů ? Myslím, že tak daleko vidět nechtějí, ostatně pro některé neziskovky je to dobrý byznys a nevadí jim nepřímá spolupráce s převaděčskými mafiány.

J. Kouřil 8.9.2018 10:15

A ten, co se označuje za politologa, by měl jít dělat někde do fabriky, protože je to vyžírka zcela bez znalosti toho, o čem se nás snaží přesvědčovat.

A. Reček 8.9.2018 10:51

Pozor, nástup nacismu v Německu byl v létech velké hospodářské krize a nástup KSČ u nás byl pod vlivem vyhnání Němců sovětskými vojsky r.1945.

K. Pokorný 8.9.2018 9:21

Jak to slušně napsat, Brunclík má v hlavě...., no prostě zřejmě nikdy nevylézá ze své útulné kanceláře ve výzkumném institutu, kde vymýšlí tyhle lži. Měl by chlapec navštívit nejen Malmo, ale Goteborg a další města, a zkusit se tam chvíli potulovat po ulici, nebo tam nechat zaparkované auto.

M. Mikulec 8.9.2018 9:15

Švédský sociální demokratický kandidát byl na mítinku napaden imigrantem. Nebyl první. Zde rozhovor s novinířkou Ingrid Carlqvist https://www.youtube.com/watch?v=iTKtfwJ9L_Y&lc=z22lv15hnnizhblj504t1aokgkjsipecnb2drpzbjjx3rk0h00410

V. Houten 8.9.2018 8:48

politolog brunclík je úplně mimo mísu a měl by zvažovat změnu zaměstnání.Protože toto podsouvání lží a "správného"názoru je těžká manipulace. Ale co jiného čekat od levičáckých lidovek:-D

J. Jonáš 8.9.2018 8:40

Aha..., takže „Švédští demokraté“ jsou „Krajně pravicová partaj“, protože „Jsou obhájci státu štědrého a blahobytného, jenže jeho služby by měly být exkluzivní pro švédský národ, ne pro migranty, cizince a další...“ (pravda, oni chtějí, aby tyto benefity byly pro ty co pracují/pracovali, tedy se na vytváření onoho blahobytu podílejí/podíleli..., ale co už, že?)..., ale aby to nebylo až tak jednoduché, tak i ostatní, ty správné politické strany, svoji „Dosavadní politiku přehodnocují...“ a „Vypadá to nyní, že tedy tyto tradiční strany dávají Švédským demokratům za pravdu...“. :)))

F. Navrátil 8.9.2018 8:26

Čím to je, že se politologové v posledních letech tak často mýlí? Je to tím, že vydávají přání za skutečnost? Přece není ta těžké říci, že se obyčejní Švédové rozhodli postavit proti muslimskému teroru, neomarxismu a lžím sluníčkářů.

M. Mikulec 8.9.2018 9:07

Oni asi namyšleně předvádějí tu výchovu k novému člověku evropské národnosti. :-) Považují se za elity.

J. Nový 8.9.2018 7:56

"Využívají jakékoli negativní zprávy ve svůj prospěch a pomocí nich dokáží vysvětlit, že za negativními věcmi stojí právě migrace.

.

Jo a že sluníéčkáři naopak využívají jakékoliv pozitivní zprávy ve svůj prospěch a pomocí nich dokáží vysvětlit, proč je přílim migrantů pro stát hrozně přínosný, to nenapíšete, že? Viz třeba zpráva z Německa, že migranti a jejich sociální dávky posílily ekonomiku. Takový naprostý nesmysl. Pokud byvyplácené sociální dávky posilovaly ekonomiku, mohly je svým občanům třeba ztrojnásobit a ekonomika by frčela ještě lépe

A. Rente 8.9.2018 7:01

Švédsko Čechům!

J. Schwarz 8.9.2018 6:54

Není konečně na čase začít volat po "národně osvobozeneckém boji evropských národů"? Když bylo správné heslo "Afrika afričanům", proč není správné heslo Evropa evropanům?

J. Blatný 8.9.2018 6:49

Co je to za bolševický slovník- "krajně pravicové partaje"? Zdá se, že se těch několik desetiletí budování socialismu podepsalo i na lidech, kteří v té době možná ještě ani nežili. Jak je vidět z obsahu mnoha článků na toto téma, pojmy politolog a novinář jsou v tomto státě jen synonyma pro výraz socioekonomický parazit. Zbytečnost a zcestnost jejich úvah je zcela evidentní. V jejich slabomyslném pojetí musí být každé politické uskupení, které hájí etnickou identitu i kulturní kontinuitu národa, nutně krajně pravicová čili extrémistická partaj. Dnes a denně tihle pisálkové a vědátoři dokazují své povrchní vzdělání, slabý úsudek a zvrácené postoje. To je tedy "elita", jen co je pravda.

J. Pleva 8.9.2018 12:28

"...je na vzestupu krajně pravicová strana Švédští demokraté"

Jsem rád že reagujete na stejnou věc jako já, to nemohl napsat nikdo jiný než komunista, omezený a blbý. Švédští demokraté jsou v základě bývalí Sociální demokraté s důrazem na zastavení imigrace z muslimských zemí, a tím zastavení růstu zločinnosti těchto parazitů, vydávaných za dar z nebes právě dnešními socany a zelenými fanatiky.

K. Brabenec 8.9.2018 5:50

Zkrátka: někdo si nastřádá do systému spousty peněz a nyní přijdou vyžírkové, kteří do systému nepřispívají, ale jen z něj berou, zavedené politické strany se na to tváří, že je to skvělé, tak co asi tak lidi, co tam ty prachy celé životy sypou, mají jako dělat? Jásat a platit? Myslí si snad pomatenci snažící se zachránit celý svět, že to jde? To je neuvěřitelné, jak jouda v tomto článku dokáže tak prostou věc obkecávat, ale stejně ji nepojmenuje.

Rostou rozdíly mezi bohatými a chudými: a co jako? Když jsi blbý, líný, nechceš ani neumíš, máš se podle toho. Když jsi chytrý, makáš, umíš, máš se podle toho. Proč by měli lenoši a lemplové mít stejně jako ti, co makají?


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...