12. dubna 2017 13:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Svět se posmívá United Airlines. Vznikly parodické reklamy i odkazy na Klub rváčů

Sociální sítě si dělají legraci z incidentu, kdy ochranka vytáhla z letadla... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sociální sítě si dělají legraci z incidentu, kdy ochranka vytáhla z letadla... | foto: Twitter: @vaidehibhagat

PRAHA Americká letecká společnost United Airlines se stala terčem posměchu na sociálních sítích i ze strany moderátorů komediálních talk show. Mediální svět tak reagoval na incident, kdy byl z paluby letadla nuceně vyvlečen pasažér, který měl platnou letenku, ale byl vybrán, že musí uvolnit místo zaměstnanci aerolinek.

Moderátor noční show Jimmy Kimmel, jenž uváděl i předávání oscarů, v posledním vydání své show dusil společnost pět minut. „Nerozumím tomu. Stokrát jsem byl na sportovním stadionu o 50 tisících místech. Nikdy neprodali sedadlo dvakrát, ale aerolinky to nedokážou pochopit,“ pustil se do běžné praxe leteckých společností, které „přeprodávají“ svá letadla.

Kimmel přirovnal nedělní incident i k situaci, kdy člověk jde do restaurace a objedná si jídlo, jenže následně přijdou důležitější zákazníci, a tak je vyhozen. Na jeho monolog navázala scénka parodující reklamu United Airlines.

„Jsme United Airlines. Budete dělat, co vám řekneme, a nebudete mít žádný problém. Když budete problémoví, vytáhneme vás z letadla,“ říká v něm letuška a uzavírá sloganem: „United Airlines: Jděte se bodnout.“

Legraci si z aerolinky dělala i „královna“ denních show Ellen DeGeneres. „Je to bláznivé, musel za to ještě zaplatit 50 dolarů. Dělám si legraci, první nucené odstranění je zdarma,“ řekla například. Publiku následně sdělila, že jeden z diváků bude muset odejít.

Ochranka v neděli z letadla vyhodila Davida Daa, doktora vietnamského původu, který se potřeboval dostat domů z Chicaga do Louisvilleu kvůli objednaným pacientům. Po incidentu se vyrojilo i velké množství reakcích na sociálních sítích. Několik vtipů se stalo virálními hity.

Zřejmě největší úspěch měla připomínka scény z parodického filmu Připoutejte se, prosím! s titulkem „United Airlines: Tréninkové video zákaznických služeb“.

„Když nedokážeme porazit naši konkurenci, zbijeme aspoň své zákazníky.“

11.dubna 2017 v 16:49, příspěvek archivován: 12.dubna 2017 v 13:02

So true #unitedAIRLINES https://t.co/QLqlR19PVP

Incidentu využil na svém twitterovém účtu i slovník Merriam Webster, který sdílel článek o aktuálně nejvyhledávanějším slovu. „Dobrovolník znamená ‚někdo, kdo udělá něco, aniž by k tomu byl donucen‘,“ stojí v tweetu.

11.dubna 2017 v 03:08, příspěvek archivován: 12.dubna 2017 v 13:05

'Volunteer' means “someone who does something without being forced to do it.” https://t.co/qNAcMyplhZ

„Nemusíte si dělat starosti s prodejem více letenek, než je kapacita letadla, pokud nebudete mít žádné zákazníky.“

12.dubna 2017 v 01:32, příspěvek archivován: 12.dubna 2017 v 13:10

United Business Logic #United #unitedAIRLINES https://t.co/I5gfb2S05K

„United Airlines pyšně oznamují zavedení nové klubové třídy. Klub rváčů,“ stojí v satirickém příspěvku, který sdílel i autor stejnojmenné knihy a předlohy pro slavný hollywoodský film Chuck Palahniuk.

Třešničkou na dortu je pak celý parodický reklamní spot, který spojuje prvky z opravdových reklam United Airlines se záběry pasažérů, kteří museli být vyvlečeni. „Zavádíme novou třídu nadřazených,“ stojí v úvodu spotu.

A na závěr něco z hudebního soudku. V roce 2009 letecká společnost zničila při přepravě kytaru frontmanovi kapely Sons of Maxwell Daveu Carrollovi. Ten na oplátku složil píseň, jejíž klip se stal virálním hitem se 17 miliony shlédnutí.

fasJakub Fajnor

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz