Středa 21. října 2020svátek má Brigita 15 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Svět se směje Rusku kvůli Soči. Jdeme příkladem, zlobí se Moskva

Ruští vojáci v Soči | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruští vojáci v Soči | foto: ČTK

MOSKVA Ruské úřady se důrazně brání stížnostem na nedostatky a nedodělky, které v úvodu olympijských her komplikují život sportovcům a návštěvníkům Soči. Mluvčí Kremlu kritikům vzkázal, aby se přijeli na olympijská sportoviště podívat. Podle šéfa organizačního výboru dalo Rusko v Soči příklad všem budoucím pořadatelům olympijských her.

Den před zahájením her se podle médií hromadí informace o problémech s ubytováním, servisem pro novináře i s hygienou. Podle šéfa organizačního výboru Dmitrije Černyšenka ale Mezinárodní olympijský výbor nemá k práci organizátorů her žádné výhrady. "Rozhodnutí svěřit pořadatelství Soči bylo naprosto správné. Přístupem k plnění svých závazků dalo Rusko příklad všem budoucím pořadatelům olympiády," prohlásil Černyšenko.

Práci organizačního výboru ve čtvrtek hájil i mluvčí Kremlu, jemuž vadí neustálé stížnosti na korupci při výstavbě olympijských objektů. Výstavba sportovišť a infrastruktury stála v přepočtu jeden bilion korun, zhruba třetina z toho podle ruských nevládních organizací skončila v kapsách podvodníků.

VÍCE ZDE:

"Všichni, kdo olympijskou výstavbu kritizují za korupci, by se měli do Soči přijet podívat na výsledky," řekl rozhlasové stanici Kommersant FM prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Připustil, že po ukončení her se všechny olympijské objekty propadnou do ztráty, v dlouhodobé perspektivě ale podle něj podpoří rozvoj lázeňské infrastruktury v Soči stát.

Soči - město světového významu

Viceprezident Dmitrij Kozak, který měl přípravu olympiády v ruské vládě na starosti, dnes na tiskové konferenci v Soči přinesl další argumenty ve prospěch olympijského projektu. "Díky modernizaci města vzniklo přes 60 000 pracovních míst, která budou existovat trvale. Už nyní očekáváme obrovský příliv turistů. Loni Soči navštívilo 3,8 milionů lázeňských hostů, v budoucnu čekáme dvojnásobek. Soči se stalo celoročním lázeňským centrem světového významu," řekl Kozak.

Veškeré závazky plynoucí z pořadatelství her Rusko podle Kozaka splnilo. "V Soči prakticky vzniklo nové město pro 200 000 lidí s veškerou potřebnou infrastrukturou," upozornil vicepremiér. Stranou vláda neponechává ani otázky bezpečnosti. "Stupeň nebezpečí je dnes v Soči stejný, jako třeba v Bostonu, New Yorku, Londýně nebo na kterémkoli jiném místě ve světě," dodal Kozak.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!