10. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

OBRAZEM: Světové dědictví UNESCO se rozrostlo. Podívejte se na nejzajímavější památky

Rezervace, do které migrují ptáci u Žlutého moře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rezervace, do které migrují ptáci u Žlutého moře. | foto: Yancheng Broadcasting Television

PRAHA Ve středu skončilo zasedání výboru pro světové dědictví UNESCO. Z nových 29 památek jsme pro vás vybrali čtrnáct nejzajímavějších.

Francouzská jižní a antarktická území

Francouzská jižní a antarktická území se rozkládají na poměrně rozsáhlé ploše, severněji položené ostrovy jsou v pásmu subtropickém, jižní v subantarktickém a nejjižnější Adélina země přímo v antarktickém. Ostrovy Svatý Pavel a Amsterdam, Crozetovy ostrovy a Kerguelenovy ostrovy se nalézají v nejopuštěnější jižní části Indického oceánu, mimo oblasti pravidelných lodních cest a daleko od pevniny, další ostrůvky mají blíže do Antarktidy, jiné do Austrálie. 

Roztroušené ostrovy leží v Mosambickém průlivu poblíž ostrovů Madagaskar a Réunion, z nich je nejblíže do Afriky. Většinou jde ale o místa dávno objevená a pak na mnoho let lidmi zapomenutá, navštěvována byla jen lovci tuleňů a velryb.

Lidovky.cz