3. ledna 2019 16:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Afghánec osahával na Silvestra ve Vídni ženy, jedna mu zlomila nos. Policie ji stíhá pro ublížení na zdraví

Rakouská policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakouská policie - ilustrační foto. | foto: Wikimedia

VÍDEŇ Pět trestních oznámení kvůli sexuálnímu obtěžování a osm kvůli ublížení na zdraví přijala vídeňská policie po oslavách příchodu nového roku. Švýcarský bulvární list Blick ve čtvrtek informoval, že policisté v rakouské metropoli vyšetřují také případ sexuálního obtěžování 21leté Švýcarky.

Ta se obtěžování bránila a muži původem z Afghánistánu zlomila nos. Nyní sama čelí stíhání kvůli ublížení na zdraví.

Dvacetiletý Afghánec se podle policie pohyboval během silvestrovských oslav v davu před vídeňskou radnicí a přítomnosti mnoha lidí využil k osahávání žen. Na zadek sáhl mimo jiné 21leté Švýcarce.

Žena si ovšem Afgháncovo chování nenechala líbit, otočila se a udeřila jej do obličeje. Rána byla tak silná, že mu zlomila nos.

„Svědci vypověděli, že Afghánec osahával více žen,“ uvedl mluvčí vídeňské policie Harald Sörös. Švýcarka podala na muže trestní oznámení, stíhání kvůli ublížení na zdraví čelí ale i ona sama. Žena se brání, že jednala v reflexu.

Podle rakouského právníka Rudiho Mayera, který poskytl rozhovor serveru Heute.at, hrozí ženě nanejvýš pokuta ve výši 150 eur (3900 korun). Možné ale je, že státní zastupitelství její stíhání úplně zastaví.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz