10. září 2009 19:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Švýcarští úředníci jsou prý závislí na Facebooku. Vláda ho zablokuje

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

ŽENEVA Švýcarští vládní úředníci prý začali být závislí na společenské síti Facebook a na virtuálních vztazích. Kabinet se proto rozhodl léčit je tím, že příslušné internetové stránky příští týden zablokuje.

Administrativa se sice snažila přibrzdit zanícení zaměstnanců pro společenskou síť, ti ji ale nevyslyšeli. Ze sedmi švýcarských ministerstev proto přístup na Facebook nebude prozatím blokovat jen ministerstvo zahraničí. "Zaměstnanec, který bude potřebovat navštívit sociální sítě z profesních důvodů, může požádat o výjimku," uvedla federální správa v prohlášení.

Výzkum počátkem letošního roku ukázal, že Facebook je mezi švýcarským vládním úřednictvem druhá nejnavštěvovanější internetová stránka. V květnu proto vládní správa vyzvala úředníky ke "zdrženlivosti při soukromém používání internetu, a to včetně Facebooku". Surfování po webech pak sice ubylo, ale zmíněná komunitní síť je pořád čtvrtým nejnavštěvovanějším webem ve federální administrativě. Na většině ministerstev navíc prý objem dat, která se z Facebooku stahují, neustále roste.

Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…