K akci se zatím nikdo nepřihlásil. První zprávy hovořily o třinácti mrtvých a třech zraněných. Policejní velitel Husajn Džumaa upřesnil, že jeden člověk zraněním podlehl později, takže se počet mrtvých zvýšil na čtrnáct.
Podle stanice Al-Džazíra vybuchly dvě nálože ve chvíli, kdy lidé mířili do práce a děti do škol, třetí bombu armádní pyrotechnici zneškodnili. Autobus byl v tu chvíli u mostu pojmenovaném po bývalém syrském prezidentovi Háfizi Asadovi, otci nynějšího prezidenta Sýrie Bašára Asada. Na místě se běžně autobusy sjíždějí, a pak vyjíždějí do různých čtvrtí.
Výbuchy v Damašku jsou v posledních letech neobvyklém, a to od doby, co kontrolu nad povstaleckými enklávami v okolí města získaly síly věrné prezidentovi Bašáru Asadovi. Asad, kterému pomáhají íránské šíitské milice a přítomnost ruské armády, nyní ovládá většinu země.
Válka tak úplně neskončila, ukazuje útok
Poslední ničivý útok zažila syrská metropole v březnu 2017, kdy při atentátu spáchaném organizací Islámský stát (IS) přišlo o život třicet lidí. IS, jehož lidé nyní operují v menších skupinách, letos spáchal na východě Sýrie několik útoků na armádní vozidla. Teroristické útoky jsou v Sýrii občas hlášeny také ze severu země, z oblastí, které ještě armáda nemá pod kontrolou.
Jednou z nich je severozápadní provincie Idlib. Tam ve středu při bombardování, které podnikla syrská armáda, zahynulo podle svědků jedenáct civilistů, uvádí Reuters. Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) má informace o osmi mrtvých, z nichž nejméně pět byli civilisté. Armáda útočila na město Aríhá a zasáhal rušnou čtvrť. Podle SOHR jsou mezi mrtvými dvě děti.
Válka v Sýrii začala v roce 2011, vyžádala si téměř téměř půl milionu obětí a miliony lidí vyhnala ze země. Středeční útok v Damašku podle Al-Džazíry zpochybňuje tvrzení syrské vlády, podle níž už válka skončila a nastává stabilita, která umožňuje začít s rekonstrukcí a investičními projekty.