Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pachatel tělo rozřezal a rozprostřel po bytě. Newyorská policie vyšetřuje smrt úspěšného podnikatele

Newyorská policie zablokovala páskou vstup do budovy, kde byl zabit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Newyorská policie zablokovala páskou vstup do budovy, kde byl zabit... | foto: REUTERS/Shannon Stapleton

New York/Praha  Tělo třiatřicetiletého Fahima Saleha, technického ředitele firmy Gokada, bylo v úterý nalezeno rozřezané na kusy v jeho newyorském luxusním bytě. Společnost Gokada, kterou Saleh spoluzakládal, potvrdila jeho smrt na Twitteru. Informoval o tom web americké televizní stanice CNN.

Newyorská policie potvrdila, že v úterý byl nalezen mrtvý muž v bytě na Manhattanu ve čtvrti Lower East Side. Americká televizní stanice CNN uvedla, že jde o Fahima Saleha, podnikatele a generálního ředitele nigerijské společnosti Gokada zajišťující jízdy na motocyklech po městě.

Saleh byl naposledy spatřen na kamerových záznamech v pondělí, kdy nastupoval do výtahu směrem do svého newyorského bytu. Spolu s ním do výtahu vstoupil i muž oblečený celý v černém.

Policie uvedla, že se může jednat o potenciálního útočníka, protože výtah prý vede přímo do bytových jednotek. Když přišla Salehova sestra, aby ho zkontrolovala, našla podle CNN trup jeho těla ležet v prostoru vedle obývacího pokoje. Ostatní části těla pak byly údajně nalezeny v taškách na různých místech bytu. Motiv činu není podle policie známý. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, jak pachatel budovu opustil.

Fahim Saleh během rozhovoru s Reuters 3. května 2019 v nigerijském městě Lagos.
Newyorská policie  v místě bydliště podnikatele Fahima Saleha, jehož tělo bylo...

Rodina oběti se k smrti vyjádřila v prohlášení. „Titulky novin mluví o zločinu, který stále nedokážeme pochopit. Fahim je mnohem víc, než se o něm dočtete. Jeho brilantní a inovativní mysl ovlivnila každého, kdo byl součástí jeho světa,“ sdělila podnikatelova rodina.

Společnost Gokada označila na sociální síti Twitter jeho smrt za „náhlou a tragickou“. „Fahim byl skvělým lídrem, inspirací a pozitivním světlem pro nás všechny,“ napsala firma.

„Naše srdce jdou za jeho přáteli, rodinou a všemi, kteří pociťují zármutek stejně jako my tady v Gokadě. Veškeré změny a aktualizace s vámi budou komunikovány. Navždy v našich srdcích,“ vyjádřila soustrast společnost, kterou třiatřicetiletý Saleh spoluzakládal.

Fahim Saleh již na střední škole založil web PrankDial.com, na kterém byly předem nahrané legrační hovory, známé také jako „prank calls.“ V roce 2018 napsal, že od založení webu vydělal přes 10 milionů dolarů.

Stránky prodal ještě v letech dospívání a studia na Bentley Univerzity v Massachusetts. Také založil firmu s rizikovým kapitálem Adventure Capital, která investovala do start-upů pro sdílení jízd v zemích, jako je Bangladéš a Kolumbie. O založení firmy Gokada se na svém blogu vyjádřil jako o „jedné z nejzajímavějších věcí, kterou kdy udělal.“ Jeho omezené znalosti nigerijského dopravního systému nejprve znepokojovaly právě Nigerijce, které se pro start-up snažil najmout.

Společnost však nakonec získala více než 5 milionů dolarů a najala přes 800 řidičů. Podnikání však zasáhlo rozhodnutí nigerijského města Lagos v letošním roce. To totiž komerční jízdy motocyklem v městě zakázalo. Saleh pak jménem svých zaměstnanců natočil prosbu, aby byl zákaz zrušen.

,

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!