Diskuse k článku: Terčem atentátu měl být na Srí Lance i čtvrtý hotel. Další útoky premiér nevyloučil

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 23.4. 2019 19:03
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
J. Nový 23.4.2019 19:03

"Třídou je míněna skupina s podobným životním stylem

Podle důvodové zprávy však třída není chápana v komunistickém pojetí, kdy byly známy pouze příslušníci dělnické třídy a buržoazie. Jak vyplývá ze zprávy, příslušníkem nějaké třídy je každý. Lidé s podobným vzděláním, životním stylem a příjmy pak vytvoří onu třídu: „Do trestných činů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci (§ 352) a hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob (§ 355) se doplňuje kvalifikační znak ,třída ́, který je nyní obsažen v demonstrativním výčtu vymezení skupin u trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod (§ 356). Podle odborné literatury se třídou chápe typ sociální vrstvy z hlediska sociální stratifikace. Jde tedy o sociálně vymezenou skupinu lidí, kteří mají obdobné sociální pozice a status – životní styl, prestiž, práva, autoritu, ale i majetek, příjmy, vzdělání atd.."

J. Nový 23.4.2019 19:02

Nejsem právník, ale co si představit pod "jinou skupinou", než jakékoliv osoby něčím spojeny v počtu více, než dvou?

"§ 355 Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob

(1) Kdo veřejně hanobí

a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo

b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině nebo třídě, národnost, politické přesvědčení, sexuální orientaci, pohlavní identitu, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

a) nejméně se dvěma osobami, nebo

b) tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

J. Maicel 23.4.2019 18:53

myslíte ty jiné "skupiny" třeba jako "řepkoví baroni" ?

J. Maicel 23.4.2019 18:52

No půjdem si poplakat na nějakou "dobrotrusí tryznu" nasvítí se Cajzlhrad, hlavně se pak "semkneme a odsoudíme zlo v jakékoliv podobě". Budou se prodávat kytičky do klop, politici ze s na pódiích řeknou nějaký bibzy, pražská dobrotrusí kavárna vytvoří 150 hypotéz, proč machometáni musí reagovat na zlo bílého kolonialisty...

J. Nový 23.4.2019 18:22

Pozor na to. Na toto mají dobrotrusové obecné paragrafy o hanobení a nabádání k nenívisti. A jelikož je tam kromě jiného uvedeno vůči "jiným skupinám", mohl byste narazit i podněcováním k nenávisti vůči sériovým vrahům, nacistům atd.

Ono se to nestane, ale kdyby se chtělo, je to tam "připraveno".

J. Nový 23.4.2019 18:20

"Podle něj je možné, že velikonoční atentáty byly odvetou za březnový útok proti muslimům ve městě Christchurch na Novém Zélandu.

.

Tak hlavně že máme viníka a ti chudáci byli donuceni se pomstít. Ten střelec může jistě i za všechny muslimské teroristické činy několik let zpátky. To byly samé odvety.

J. Nepomuk 23.4.2019 17:15

Až se smrtí posledního islamisty bude klid ot teroru ve světě

M. Vaněk 23.4.2019 16:17

Premiér útočil ??? To je hustý ...