28. března 2017 14:41, aktualizováno  16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Terorista Šakal dostal v Paříži v pořadí už třetí doživotní trest

Terorista Carlos Šakal, vlastním jménem Ramírez Sánchez | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Terorista Carlos Šakal, vlastním jménem Ramírez Sánchez | foto: Reuters

PAŘÍŽ Venezuelský terorista Ilich Ramírez Sánchez, známý pod přezdívkami Carlos či Šakal, v úterý u soudu v Paříži dostal doživotní trest za atentát z roku 1974. Carlos už v minulosti dva doživotní tresty dostal. Odpykává si je ve francouzském vězení.

Carlos byl v nynějším procesu obžalován ze zabití dvou lidí a zranění dalších 34 osob při atentátu v centru Paříže v roce 1974. Nyní sedmašedesátiletý terorista proces označoval za absurdní, protože se zabýval činem starým 42 let. Účast na atentátu popíral a tvrdil, že prokuratura proti němu nemá žádné důkazy.

Účast na atentátu Sánchez popíral a tvrdil, že prokuratura proti němu nemá žádné důkazy. Jeho obhájci soud žádali o zproštění všech obvinění, naopak obžaloba navrhovala doživotní trest.

28.března 2017 v 14:24, příspěvek archivován: 28.března 2017 v 14:44

Carlos the Jackal gets life sentence for 1974 Paris attack #AFP https://t.co/Tf9863ZPdz

Sánchezův obhájce Francis Vuillemin v souvislosti s procesem hovořil o justičním divadle a zdůrazňoval absenci jakýchkoli přesvědčivých důkazů. „Nikdo se nedozvěděl, jaký typ granátu explodoval,“ řekl Vuillemin soudu s tím, že mediální pravda ovlivňovala justiční pravdu. Obhajoba opakovaně upozorňovala, že obžalovaný čelil intenzivní mediální kampani, která také ovlivnila svědecké výpovědi.

„Nejsem žádné neviňátko,“ řekl Sánchez v závěrečné řeči, ve které proces označil za absurdní.

Carlos, jenž byl téměř 20 let nejhledanějším teroristou světa, odmítá, že by byl terorista. Označuje se za „revolucionáře z povolání“.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
.NET VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz