22. července 2018 9:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Teroristé z Boko Haram zabili u Čadského jezera 18 lidí, deset žen unesli

Ženy a děti zachráněné ze zajetí Boko Haram. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ženy a děti zachráněné ze zajetí Boko Haram. | foto: Reuters

NDJAMENA Teroristé ze skupiny Boko Haram zabili v Čadu 18 lidí. Oznámila to v neděli čadská policie. Incident se stal ve čtvrtek večer ve vesnici nedaleko Nigeru u Čadského jezera. Podle zdroje agentury AFP tam členové Boko Haram zavraždili 18 lidí, dvě osoby zranili a deset žen unesli.

Nigerská policie v sobotu oznámila, že na jihozápadě země odvrátila útok Boko Haram na jedno své stanoviště a deset teroristů přitom zabila.

Boko Haram vznikla v Nigérii, ale útočí i v několika zemích v okolí včetně Čadu, Nigeru a Kamerunu. Čad je jejích akcí relativně ušetřen, naposledy tam skupina v květnu zabila šest lidí.

Boko Haram se zaměřuje hlavně na členy bezpečnostních složek a na únosy mladých žen. Násilí, jež skupina spáchala od roku 2009 v Nigérii, má 20 tisíc obětí.

Rebecce Issacová, jedné z unesených školaček z Chiboku, se z rukou Boko Haram...
Dali nám vybrat: svatbu, nebo otroctví. Zara na záběru z videoreportáže britské...

V oblasti Čadského jezera je závislých na humanitární pomoci 10,7 milionu lidí, napsala agentura AFP. Podle OSN tam přesuny tisíců obyvatel a nedostatek potravin vyvolávají jednu z nejvážnějších humanitárních krizí na světě.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz