Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

'Teroristka' vyhrožovala aerolinkám. Pak se bála, že jí rodiče zakáží Twitter

Dívka se vydávala na Twitteru za teroristu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dívka se vydávala na Twitteru za teroristu. | foto: Zdroj: Twitter.comReprofoto

Čtrnáctiletá dívka se na Twitteru vydávala za teroristu. Chtěla si vystřelit z amerických aerolinek, ty ale odpověděly nekompromisně: "Nahlašujeme vás ostraze a FBI." Čtrnáctiletá dívka zpanikařila - bála se, že se o incidentu dozvědí rodiče a sociální síť jí zakážou. Svou akcí "terorista" získal několik desítek tisíc fanoušků.

Hloupý vtip, který se vymstil. "Dobrý den, jmenuji se Ibrahim z Afghánistánu. Jsem členem Al Qaidy a 1. června se chystám podniknout něco velkého," napsala v neděli čtrnáctiletá dívka americké aerolince.

Navzdory zkomolení názvu nejznámější teroristické sítě světa nezůstala "výhrůžka" dlouho bez odezvy. "Sáro, bereme vaši hrozbu velmi vážně. Vaše IP adresa a osobní údaje budou předány ostraze a FBI," odepsaly na Twitteru American Airlines.

Reakce dívku vyděsila natolik, že se začala horečně omlouvat. "Dělám si legraci. Omlouvám se, teď jsem vyděšená. Nejsem z Afghánistánu," zasypala aerolinku omluvami. Z protější strany se však nedočkala žádné reakce.

Největší strach měla dívka z toho, že se o vtipu dozví rodiče a Twitter jí zakážou. Aby za sebou zametla stopy, změnila si na sociální síti přezdívku. To ovšem neovlivní adresu twitterového účtu, která zůstala i nadále @queendemetriax_.

Vlákna diskuze si všimli i ostatní uživatelé Twitteru a začali na dívku vtipně reagovat. Do al-Káidy ji začal zvát například falešný Usáma bin Ládin. Dívka navíc za pár hodin získala několik desítek tisíc fanoušků. Konečné číslo dosáhlo počtu 31 tisíc.

Kvůli velkému zájmu zvenčí nakonec @queendemetriax_ povolila sledování svých tweetů jen po autorizaci a později byl profil smazán úplně. 

Reakci na dívčin vtip odstranily i samotné American Airlines. "Příspěvek jsme odstranili, protože byl mezi uživateli hodně frekventovaný a nemohli jsme se tak dobře soustředit na ostatní zákazníky," řekla mluvčí aerolinky Dori Alvarez pro Daily News.

Mluvčí FBI nechtěl Daily News oznámit, jestli hrozbu skutečně prověřuje.

Část z twitterové komunikace, kterou zachytili pozorovatelé :

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...