Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Therese Schwarzenbergová: O nacismu jsme se s otcem hádali

Manželka prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga s novináři příliš nekomunikuje. Pár dní před rozhodujícím kolem voleb ale udělala výjimku. V rozhovoru mluvila o sexappealu svého manžela i o nacistické minulosti svého otce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Richter 21.1.2013 13:20

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

přesně tak, Češi jsou nesvéprávná tupá chátra a je potřeba aby jim nějakého urozeného prezidenta vybrali Němci a schválil Svěrák s Menzelem :-D

P. Ruzicka 21.1.2013 13:35

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Za to teď se to všechno dělá ekonomicky. Plodiny, které se dají vypěstovat lokálně se dováží ze Španělska, ale i z daleké Číny. Našich lokálních je na trhu opět nedostatek. Pokud je plodina dovážená z nějaké jiné destinace, má úplně jinou chuť, také o ní nemůžeme mluvit jako o čerstvé. Nehledě na nákladech sklaadech a přepravu. To je doopravdy ekonomicky výhodné. Nehledě na to, že vyvezeme obilí do Maďarska, tam se upečou bagety a jako bagety je sem zase vozíme zpět. Důležité však je, že to zboží je v regálu i když dost zněj se nakonec zlikviduje. O autobobilkách snad ani nebudu psát. Dělají auto na tři až pět let a co je potom s takovým odpadem? Ne, skutečně s Vámi nemohu souhlasit. Přirozený vývoj je jedna věc, ale druhá, na kolik je správný. Já k volbám nepůjdu, jelikož můj kandidát nepostoupil a z těchto dvou si prostě nelze vybrat. A o menším zlu nechci nic číst, protože zlo zlem zůstane a jeho síla je jen pocitem vnímání.

P. Poruban 21.1.2013 14:43

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Pravděpodobně Vás nemá cenu přesvědčovat argumenty. Nic za to ale nedáte, když se o ekonomii něco dozvíte. Zkuste něco lehčího přečíst. Třeba ekonomii pro střední školy. Jen si zkuste představit, že v části toho co říkáte nemusíte mít pravdu. Zkuste se zamyslet, v čem tedy ekonomové vidí přínos volného trhu a obchodu, když vy ho nevidíte. Ekonomie to vidí tak, že pokud se někde vyplatí něco dělat efektivněji, nemá cenu to dělat tam, kde se to tak moc nevyplatí. Vemte si příklad: v ČR, nemáme takové přírodní podmínky jako např. Maďarsko v pěstování paprik. Můžeme je sice taky pěstovat, ale budou dražší. Budeme tedy kupovat levnější papriky z Maďarska a můžeme si uvolnit kapacity na specializaci na něco, co se u nás vyplatí víc, než v Maďarsku. Jsme lepší třeba ve strojírenství. My budeme mít levnější papriky z Maďarska, a Maďaři levnější strojírenské výrobky. Vydělají tedy obě strany rozumíte? Chápu, že na to najdete spoustu ale, jenomže, ale vězte že jsou to vše ptákoviny.

P. Ruzicka 21.1.2013 16:15

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

... a proto jsou skoro všechny země zadlužené, až taková ekonomická efektivita to je. Až tak velký je přínos otevřeného trhu. Těch ale by bylo skutečně hodně. Jedním takovým "ALE" je třeba způsob dopravy.  Proto je také už skoro vše v Asii. Komunismus je levný, v kapitalismu se to nevyplatí. :-D Já to plně chápu, ale i tady je nutné domýšlet důsledky! Jako je třeba nezaměstnanost, která v celé EU stoupá. Moderní ekonomie je velmi progresivní, ale to neznamená, že je správná.

P. Poruban 21.1.2013 23:12

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Nemohu Vám na všechny ty ale odpopvídat v diskuzi. Chce to odbornou literaruru a bez předsudků přemýšlet. To že pracujeme efektivněj a jsme bohatší přece neznamená, že nemůžeme být zadlužení. Spíš naopak. Tomu, kdo nic nemá nikdo nic nepůjčí. To, že se lidi a především vlády naučili příliš se zadlužovat je chyba. To ale nesouvisí s produktivitou tak jak si myslíte. Nikde není daný, že když jste bohatší nebudete tím automaticky dělat dluhy ne? Pletete tím páté přes deváté. Nezaměstnanost stoupá, ale taky to nesouvisí s rozvojem Asie. Je to problém místní politiky. Nedostatku volného trhu v Evropě. Mladí jsou podporováni rodiči a sociálním systémem. Nechce se jim dělat nepopulární práce a nemusí. Přitom sehnat dnes například zedníka je nadlidský výkon. Takových profesí je celá řada. Obecně technické profese. Pokud by měli zájem pracovat za tržní cenu v tom co trh poptává, neměli by problém. Nehledejte chybu v ekonomii. Když někomu nevychází rovnice, neznamená to, že nefunguje matematika.

P. Ruzicka 22.1.2013 13:35

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Ano máte pravdu, "motám páté přes deváté", protože ekonomika jako taková ovlivňuje a je závislá na okolních věcech. Víte, produktivita je vyšší, o tom se s nikým nechci přít, ale je to na úkor nových technologií. Je třeba si uvědomit, že stroj nepotřebuje výplatu, dovolenou a ani žádné odvody. Takže je jasné, že když firma může místo lidí zaměstnat stroje, tak to také udělá. Ekonomicky výhodnější, a v pořádku. Ovšem, co s těma lidma? Ty se propustí, dá se jim kompenzace v podobě tříměsíčního platu a tím to pro firmu končí. Tady už je nějaká chyba ... Zrovna nedávno jsem četl o automatických pokladnách, jak nebudou fronty a kolik na tom firmy ušetří. Ale co když se ten člověk narodil proto být pokladní, co když tu práci má rád, co když na nic jiného nemá buňky? Třebaže to s ekonomikou nemá nic společného, je třeba to mít na paměti. A každý správný managment chce na lidech ušetřit. Pracovních příležitostí bude ubývat, poroste nezaměstnanost, státy se budou muset zadlužovat.

P. Ruzicka 22.1.2013 13:39

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

V jednom směru ekonomika funguje správně, ale z druhé strany je naprosto šílená. Vemte třeba banky, které půjčují do alelůja, ani si neověřují, jestli už člověk nemá někde nějakou půjčku. Chceli si normální člověk půjčit sto tisíc, narazí na neskutečné překážky, ale požádá li o milion, už to někoho začne zajímat. V tomto směru je velký problém. Je moc virtuálních peněz, které prostě nikde nejsou.

L. Richter 21.1.2013 11:11

S tim neonacistou Prinzhornem

se o tom v posteli taky hádali?

I. Vážná 21.1.2013 12:29

Re: S tim neonacistou Prinzhornem

To určitě ne. S tím dělali kukaččí děti.

R. Marik 21.1.2013 13:29

Re: S tim neonacistou Prinzhornem

Ahoj Ino,ze Ty se znas dobre s devcaty

jako Kulhankova,Pavlickova a Kaniokova.

F. Skupík 21.1.2013 11:10

To je náš KÁJA.

To je furt noblesa, urozený původ ..... Co ? Kde ? Kde vidíte noblesu ? Jak omlouval trafiky pro Šnajdra, Fuksu a Tluchoře na ČT 1 ? To je mi teda noblesa... Copak opravdu noblesní a urozený člověk založí s Kalouskem stranu a bude mu dělat fíkový list ? Slušný a noblesní člověk neopře o Kalouska ani kolo..... Politický turista, dokonce i za Zelené....

R. Marik 21.1.2013 13:21

Re: To je náš KÁJA.

.....Frantisku.

F. Skupík 21.1.2013 11:04

Proč se voliči KS tak vztekají? Hádala se duše s tělem...

Mně to zavání zase fanatizmem. Na obhajobu své volby slyším od těch lidí jen stále stejné fráze. On je noblesní, reprezentativní, má to v hlavě srovnaný...Podle mě je pan KS jen další demagog. Jeho odpovědi stále útočí jen na city a předsudky. Že by mne ohromil svou inteligencí...?

http://faltisova.blog.idnes.cz/c/317064/Proc-se-volici-KS-tak-vztekaji-Hadala-se-duse-s-telem.html#t2

R. Marik 21.1.2013 13:24

Re: Proč se voliči KS tak vztekají? Hádala se duše s tělem...

Kdo se tady vzteka , tak to jses Ty Frantisku.

J. Čížek 22.1.2013 8:43

Re: Proč se voliči KS tak vztekají? Hádala se duše s tělem...

Přečtěte si soudruhu s krátkou pamětí, co jste o ing. Zemanovi napsal za sprostotu ještě 7. 1. v 11 hod 8 min u článku " Poslední průzkum: Zeman vede, volil by ho každý čtvrtý" a potom zalezte a vůbec se už neozývejte. Točíte se se svými "názory" jako ta pověstná korouhvička na střeše.

F. Skupík 21.1.2013 10:50

Co udělal Kadel

pro tuto republiku dobrého????

U Zemana oceňuji to,že dal naší republiku po Klausových  kupónových hrůzovládách,docela do pořádku.Bylo to nejlepší období v historii ČR.

A. Reček 21.1.2013 10:58

Re: Co udělal Kadel

Pane Skupíku, vy s nama tady laškujete. Jsem rád, že máte smysl pro humor.

F. Skupík 21.1.2013 11:02

Re: Co udělal Kadel

Já s váma nelaškuju jen popisuji pravdu.Vy to ale nechcete slyšet, protože ani nemáte na tu otázku odpověď.

V. Pečínka 21.1.2013 11:18

Re: Co udělal Kadel

Pane Skupíku, ono je těžké stručně odpovědět na takovou blbost, jako že Zeman dal naší republiku do pořádku. Za prvé hodnoty v této zemi netvoří politici, ale my. Politik to může komplikovat nebo tomu pomáhat. Zeman to komplikoval poměrně málo (byli horší), ale ani tomu moc nepomáhal. Uvedu 2 příklady. Za prvé: v době velmi dobrého ekonomického růstu dále zvyšoval zadlužení státního rozpočtu, což je vážná chyba, která se projevuje až nyní, kdy musíme konsolidovat státní finance v době recese - prostě nechal tuhle ropuchu na příští vlády. A za druhé dohodl se s Klausem na opoziční smlouvě a tím naučil "chytráky" v ODS i ČSSD, že stačí v médiích pokřikovat na ty druhé, že jim jako jdu po krku, ale ve skutečnosti si dělit veřejné peníze. S tímhle dědictvím se potýkáme doteď.

F. Skupík 21.1.2013 11:48

Re: Co udělal Kadel

Otázka zněla...CO UDĚLAL PRO TUTO REPUBLIKU DOBRÉHO ČI UŽITEČNÉHO KADEL OD R.89???? A konkrétně prosím!!!

Dodnes se potýkáme se svinstvy co tady zavedly vlády pravice po r.2006.A bude hůř!!!Povýšily už tak rozbujelou korupci na standartní vládnutí.

F. Skupík 21.1.2013 12:22

Re: Co udělal Kadel

A za to nese vinu i sám Kadel,že se snížil k takovým svinstvům!!!

R. Marik 21.1.2013 13:37

Re: Co udělal Kadel

Me se treba u nej libi Frantisku,ze nas iTebe dobre reprezentuje v zahranici.

A netvrd mi,ze to neni pravda Frantisku.

R. Marik 21.1.2013 13:31

Re: Co udělal Kadel

Na jakou otazku Frantisku?

I. Vážná 21.1.2013 12:30

Re: Co udělal Kadel

Já s vámi plně souhlasím.

R. Marik 21.1.2013 13:33

Re: Co udělal Kadel

SeTi nedivim Ino.

P. Vinš 21.1.2013 10:48

Diskuse o fašismu a kdo koho podporoval,

by jsme už měli nechat být.Je to jen kouřová clona. Není možné posuzovat historii starou 70let , dnešními měřítky. To vede k naprostému zkreslení.

V první řadě je nutné posuzovat Karla Schwarzenberga jako příslušníka evropské šlechty. To je jeho primární "občanství" de facto a v jejím zájmu on jedná. Dělá to proto,že nebyl vychován jako příslušník nějakého národa. Dlužno říct, že si ani nemohl nijak vybrat, protože své předky si určit  nelze. Češi nikdy neměli svoji vlastní panovnickou linii, o které by se dalo říci ,že se zcela ztotožňuje s Českým královstvím, abych použil označení území, které je v kontextu s původem kandidáta.

Pro mě je Karel Schwarzenberg , velká neznámá a jeho výroky mě spíše utvrzují v tom,že prezidentství chápe spíše jako rozšíření svého panství. Jeho budoucí činy v roli případného prezidenta, nemusí být nutně v souladu se zájmy většiny lidí zde žijících.

Vůbec netuším koho si z těch dvou vybrat.

J. Záhumenský 21.1.2013 10:21

Ok

A teď rozhovor s paní Zemanovou.

J. Čížek 21.1.2013 10:39

Re: Ok

A nebo s paní Lívií. Jak se hádala se svými rodiči - skalními komunisty ... :-)))

R. Pecho 21.1.2013 9:18

To je úroveň tato diskuse,

tady i Komárek vychází jako soudný vzdělanec. Styďte se lidi, trapani. To jste opravdu už všichni zblbli? Tatíček Klaus se musí mírně pousmávat, jaká hovada na Lidovkách vyprávějí svá moudra.

M. Stuchlik 21.1.2013 9:32

Re: To je úroveň tato diskuse,

Chtěl jste říci KGBáček Klaus. Ano, smát se musí - jací jsou lidi pit omci, že už dávno na Hradě neudělali defenestraci


S Blatným se nedalo pracovat, říká bývalý náměstek ministra Aleksi Šedo

Aleksi Šedo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na ministerstvu zdravotnictví v úterý skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo. V rozhovoru pro MF DNES...

Test doručovacích služeb: Třetí místo pro Českou poštu, naopak zklamala PPL

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už žádné čekání s balíkem na poště. MF DNES vyzkoušela, že když máte štěstí, můžete pohodlně, levně a spolehlivě poslat...

Protesty v Nizozemsku se absolutně vymkly kontrole, popisuje zraněná Češka

Češka zraněná během nepokojů v Nizozemsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přísná koronavirová opatření stále platí v mnoha zemích světa. Nizozemsko přijalo nejpřísnější opatření od konce druhé...