Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Therese Schwarzenbergová: O nacismu jsme se s otcem hádali

Manželka prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga s novináři příliš nekomunikuje. Pár dní před rozhodujícím kolem voleb ale udělala výjimku. V rozhovoru mluvila o sexappealu svého manžela i o nacistické minulosti svého otce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Čížek 23.1.2013 11:17

Re: Zde zajímavý příspěvek k tématu

http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-59170070-zemana-plati-exekutori

J. Čížek 23.1.2013 11:15

Re: První dáma mluvící německy,

Záleží, jak by zavzpomínali. Jestli nezaujatě a konečně by také přiznali, že monarchie byla dobrá nebo by jen papouškovali lži vyrobené prvorepublikánským režimem následně ještě zdokonalené lží komoušů.

i. rasmonn 23.1.2013 11:08

.....?

http://www.youtube.com/watch?v=q7tA2UHqx0c

P. Skřivan 23.1.2013 3:22

První dáma mluvící německy,

nebo s německým přízvukem, navíc rakouská šlechtična, tak to by byla prda. Řekl bych, že karikaturisti by si zavzpomínali na Rakousko.

J. Čížek 22.1.2013 17:10

Re: Otci imponoval macismus

:-)))

J. Vydra 22.1.2013 16:17

Re: Příjemná a milá Hradní dáma

nerozšiřuje lži a pomluvy jako všechny zarudlý chudinky. Už od rána se ví, že zámek nepatří její rodině už 300 let ty trubko nahnilá!

J. Vydra 22.1.2013 16:09

Re: Otci imponoval macismus

kdepak, čajka je rusofil a má to fšechno z ruský ambasády! Ověřeno, šiřte to dál!

P. Ruzicka 22.1.2013 13:39

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

V jednom směru ekonomika funguje správně, ale z druhé strany je naprosto šílená. Vemte třeba banky, které půjčují do alelůja, ani si neověřují, jestli už člověk nemá někde nějakou půjčku. Chceli si normální člověk půjčit sto tisíc, narazí na neskutečné překážky, ale požádá li o milion, už to někoho začne zajímat. V tomto směru je velký problém. Je moc virtuálních peněz, které prostě nikde nejsou.

P. Ruzicka 22.1.2013 13:35

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Ano máte pravdu, "motám páté přes deváté", protože ekonomika jako taková ovlivňuje a je závislá na okolních věcech. Víte, produktivita je vyšší, o tom se s nikým nechci přít, ale je to na úkor nových technologií. Je třeba si uvědomit, že stroj nepotřebuje výplatu, dovolenou a ani žádné odvody. Takže je jasné, že když firma může místo lidí zaměstnat stroje, tak to také udělá. Ekonomicky výhodnější, a v pořádku. Ovšem, co s těma lidma? Ty se propustí, dá se jim kompenzace v podobě tříměsíčního platu a tím to pro firmu končí. Tady už je nějaká chyba ... Zrovna nedávno jsem četl o automatických pokladnách, jak nebudou fronty a kolik na tom firmy ušetří. Ale co když se ten člověk narodil proto být pokladní, co když tu práci má rád, co když na nic jiného nemá buňky? Třebaže to s ekonomikou nemá nic společného, je třeba to mít na paměti. A každý správný managment chce na lidech ušetřit. Pracovních příležitostí bude ubývat, poroste nezaměstnanost, státy se budou muset zadlužovat.

J. Frgalova 22.1.2013 8:55

Re: Velmi sympatická a inteligentní dáma...

Přece jen je vidět, že je p.Klausová rodu selského, ba přízemního bez špetky noblesy a nadhledu. Plácá nesmysly ona i její syn podle toho, co je pro jejího muže právě výhodné.

Mě není ale jasné, proč lidi chtějí volit stále tytéž ikony privatizace, tedy muže spjaté s 90 léty, jsme z podstaty my Češi, Moravané a Slezané masochisté, nebo co?

J. Frgalova 22.1.2013 8:49

Re: Otci imponoval nacismus

co to plácáte?

J. Čížek 22.1.2013 8:43

Re: Proč se voliči KS tak vztekají? Hádala se duše s tělem...

Přečtěte si soudruhu s krátkou pamětí, co jste o ing. Zemanovi napsal za sprostotu ještě 7. 1. v 11 hod 8 min u článku " Poslední průzkum: Zeman vede, volil by ho každý čtvrtý" a potom zalezte a vůbec se už neozývejte. Točíte se se svými "názory" jako ta pověstná korouhvička na střeše.

J. Čížek 22.1.2013 8:37

Re: Otci imponoval nacismus

Vy musíte být velice vzdělaný, když tak všechno víte. Že by druhý Klaus nebo Zeman?

v. čajka 22.1.2013 7:11

Otci imponoval nacismus

německého střihu, se svými semknutými šiky, světelnými dómy, obrovskými přehlídkami, alegorickými průvody, dálnicemi... Ale Therese se více líbil ten machistický, vřelejší, zpěvnější a literálnější fašismus Italského typu...

M. Komárek 22.1.2013 6:58

To jméno naznačuje,

že chtějí dobro pro tuto zem :-)

J. Čížek 22.1.2013 6:30

Re: Velmi sympatická a inteligentní dáma...

Však Livie je v podstatě také "cizinka" a nikdo jí to nevyčítal.

P. Poruban 21.1.2013 23:12

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Nemohu Vám na všechny ty ale odpopvídat v diskuzi. Chce to odbornou literaruru a bez předsudků přemýšlet. To že pracujeme efektivněj a jsme bohatší přece neznamená, že nemůžeme být zadlužení. Spíš naopak. Tomu, kdo nic nemá nikdo nic nepůjčí. To, že se lidi a především vlády naučili příliš se zadlužovat je chyba. To ale nesouvisí s produktivitou tak jak si myslíte. Nikde není daný, že když jste bohatší nebudete tím automaticky dělat dluhy ne? Pletete tím páté přes deváté. Nezaměstnanost stoupá, ale taky to nesouvisí s rozvojem Asie. Je to problém místní politiky. Nedostatku volného trhu v Evropě. Mladí jsou podporováni rodiči a sociálním systémem. Nechce se jim dělat nepopulární práce a nemusí. Přitom sehnat dnes například zedníka je nadlidský výkon. Takových profesí je celá řada. Obecně technické profese. Pokud by měli zájem pracovat za tržní cenu v tom co trh poptává, neměli by problém. Nehledejte chybu v ekonomii. Když někomu nevychází rovnice, neznamená to, že nefunguje matematika.

S. Netzer 21.1.2013 16:57

Re: Příjemná a milá Hradní dáma prý.

Hrad Hardegg té rodině už nepatří už 300 let, blbe.

K. Krejčů 21.1.2013 16:18

Paní Schwarzembergová

se hájit nemusí. Český pašalík se jí netýká. A za hříchy svých předků /(pokud existují) není odpovědná.

P. Ruzicka 21.1.2013 16:18

Re: . Evropa německá ?

To si nemyslím, jelikož výsledek toho by byla zase jen diktatura.

P. Ruzicka 21.1.2013 16:15

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

... a proto jsou skoro všechny země zadlužené, až taková ekonomická efektivita to je. Až tak velký je přínos otevřeného trhu. Těch ale by bylo skutečně hodně. Jedním takovým "ALE" je třeba způsob dopravy.  Proto je také už skoro vše v Asii. Komunismus je levný, v kapitalismu se to nevyplatí. :-D Já to plně chápu, ale i tady je nutné domýšlet důsledky! Jako je třeba nezaměstnanost, která v celé EU stoupá. Moderní ekonomie je velmi progresivní, ale to neznamená, že je správná.

J. Denemark 21.1.2013 16:13

Jan Dobrozemský je univerzální nick štábu M.Zemana

který se objevuje ve všech diskuzích, včetně FB!

L. Křivan 21.1.2013 16:09

Re: . Evropa německá ?

Prospělo by ji to.

L. Křivan 21.1.2013 16:08

Re: Příjemná a milá Hradní dáma prý.

Blbci a rudí hajzzlové tuto lež rozšiřují.

J. Kulišek 21.1.2013 15:40

Re: Velmi sympatická a inteligentní dáma...

Vsak ho za to cesti bursni kritisovali

P. Poruban 21.1.2013 14:43

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Pravděpodobně Vás nemá cenu přesvědčovat argumenty. Nic za to ale nedáte, když se o ekonomii něco dozvíte. Zkuste něco lehčího přečíst. Třeba ekonomii pro střední školy. Jen si zkuste představit, že v části toho co říkáte nemusíte mít pravdu. Zkuste se zamyslet, v čem tedy ekonomové vidí přínos volného trhu a obchodu, když vy ho nevidíte. Ekonomie to vidí tak, že pokud se někde vyplatí něco dělat efektivněji, nemá cenu to dělat tam, kde se to tak moc nevyplatí. Vemte si příklad: v ČR, nemáme takové přírodní podmínky jako např. Maďarsko v pěstování paprik. Můžeme je sice taky pěstovat, ale budou dražší. Budeme tedy kupovat levnější papriky z Maďarska a můžeme si uvolnit kapacity na specializaci na něco, co se u nás vyplatí víc, než v Maďarsku. Jsme lepší třeba ve strojírenství. My budeme mít levnější papriky z Maďarska, a Maďaři levnější strojírenské výrobky. Vydělají tedy obě strany rozumíte? Chápu, že na to najdete spoustu ale, jenomže, ale vězte že jsou to vše ptákoviny.

J. Dobrozemsky 21.1.2013 14:36

Příjemná a milá Hradní dáma prý.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2548-tak-tohle-uz-je-moc-na-hrade-schwarzenbergovy-manzelky-se-hajluje-.aspx Tak tohle už je moc. Na hradě Schwarzenbergovy manželky se hajluje!

R. Marik 21.1.2013 13:37

Re: Co udělal Kadel

Me se treba u nej libi Frantisku,ze nas iTebe dobre reprezentuje v zahranici.

A netvrd mi,ze to neni pravda Frantisku.

P. Ruzicka 21.1.2013 13:35

Re: Celá kampaň se mi hnusí.

Za to teď se to všechno dělá ekonomicky. Plodiny, které se dají vypěstovat lokálně se dováží ze Španělska, ale i z daleké Číny. Našich lokálních je na trhu opět nedostatek. Pokud je plodina dovážená z nějaké jiné destinace, má úplně jinou chuť, také o ní nemůžeme mluvit jako o čerstvé. Nehledě na nákladech sklaadech a přepravu. To je doopravdy ekonomicky výhodné. Nehledě na to, že vyvezeme obilí do Maďarska, tam se upečou bagety a jako bagety je sem zase vozíme zpět. Důležité však je, že to zboží je v regálu i když dost zněj se nakonec zlikviduje. O autobobilkách snad ani nebudu psát. Dělají auto na tři až pět let a co je potom s takovým odpadem? Ne, skutečně s Vámi nemohu souhlasit. Přirozený vývoj je jedna věc, ale druhá, na kolik je správný. Já k volbám nepůjdu, jelikož můj kandidát nepostoupil a z těchto dvou si prostě nelze vybrat. A o menším zlu nechci nic číst, protože zlo zlem zůstane a jeho síla je jen pocitem vnímání.

J. Denemark 21.1.2013 13:35

Velmi sympatická a inteligentní dáma...

...na rozdíl od Livie. Vůbec by mi nevadilo, že není Češka a česky neumí. Ostatně, manželka T.G.Masaryka Charlotte byla Američanka.)


Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

Známý Romana Janouška Luboš Pašek buduje dům ve funkcionalistické čtvrti Baba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

Craig Button | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....