28. července 2013 20:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tiket na milion dolarů hodili manželé do smetí, včas ho ale našli

Peníze - ilustrační. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze - ilustrační. | foto: Reuters

NORTH ATTLEBOROUGH Manželský pár z amerického státu Massachusetts vyhrál milion dolarů na stírací los, který omylem vyhodili do odpadkového koše. Včas si to ale uvědomili, takže výherní tiket ještě našli. Po odečtení daní jim bude vyplaceno asi 455.000 dolarů (8,9 milionu korun).

Státní loterijní komise podle agentury AP sdělila, že Joseph a Joanne Zagamiovi z městečka North Attleborough si los za pět dolarů (asi 100 korun) koupili v loterijním automatu, když byli v místní samoobsluze nakupovat. Los však uvíznul v tašce a manželé na něj pak zapomněli.

Následující den se Zagami své manželky ptal, zda už los seškrábala. Ta na něj ale zapomněla. Los našli, až když se prohrabali smetím.

Pár se o výhru přihlásil ve středu. Vybral si variantu výplaty celé výhry najednou. V takovém případě je vyhraná částka snížena, u nich je to na zhruba 650.000 dolarů před zdaněním. Víc by získali, kdyby si výhru nechali vyplácet po částech několik let.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?