Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Záhřeb se topí v odpadcích. Za stávkující popeláře zaskočil starosta

Starosta Záhřebu Tomislav Tomaševič foto: ProfimediaProfimedia.cz

Starostu chorvatského Záhřebu Tomislava Tomaševiče mohli obyvatelé města potkat na ulicích v oděvu pracovníků komunálních služeb. Vydal se totiž uklízet chorvatskou metropoli od nahromaděných odpadků. Cílem jeho akce bylo lépe pochopit práci popelářů. Rozhodl se na popud jejich několikadenní stávky.
  18:55

Pracovníci svozu odpadu v Záhřebu ve čtvrtek po poledni ukončili v pondělí spontánně započatý protest za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Spouštěčem stávky bylo propuštění tří popelářů za to, že řádně netřídili odpad.

Ulice chorvatského hlavního města byly v tu dobu už zavaleny hromadami odpadků. Podle deníku Jutarnji list starosta Tomaševič vykonával roli pomocného úklidového pracovníka několik hodin.

Novináři ho zastihli, jak ve svítivě žluté kombinéze vybírá na jednom ze záhřebských sídlišť pytle z nevábně vypadajícího popelnicového boxu. Sáhnout „až na dno kontejneru“ mu prý nečinilo potíže.

Tomašević, představitel zelené strany Můžeme!, se v minulých dnech osobně vložil do vyjednávání o ukončení stávky. Ve čtvrtek oznámil, že protestujícím popelářům slíbil, že budou okamžitě splněny jejich nenaléhavější požadavky, včetně zvýšení mezd.

O dalších požadavcích se má teprve jednat. Firma zajišťující komunální služby v Záhřebu výpovědi tří pracovníků stáhla.

Autoři: ,

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...