18. srpna 2019 16:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tragédie v Rusku. Nezletilý chlapec pravděpodobně povraždil svou rodinu, pak vztáhl ruku i na sebe

Ruská policie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská policie (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Moskva  Šest lidských životů si vyžádala rodinná tragédie v obci Patrikejevo na jihovýchodě evropské části Ruska. Policie zatím vychází z toho, že pět členů své rodiny zřejmě povraždil nezletilý chlapec, který pak spáchal sebevraždu. Na svém webu to v neděli oznámil Vyšetřovací výbor, který je ruskou kriminální ústřednou.

Podle údajů výboru byli v neděli hodinu před polednem místního času (kolem 09:00 SELČ) nalezeni ve svém domě mrtví starší muž a starší žena, další žena ve věku 42 let a dvě čtyřleté děti. Jejich těla nesla stopy násilné smrti. Později byl u obce nalezen mrtvý 16letý chlapec.

„Podle jedné z vyšetřovacích verzí hoch nejprve zabil členy své rodiny a poté skoncoval se životem,“ uvedl Vyšetřovací výbor ve zveřejněné zprávě.

Zástupce gubernátora Uljanovské oblasti, v níž se vesnice Patrikejevo nachází, Sergej Ljuľkov podle agentury TASS upřesnil, že chlapec byl vnukem staršího zavražděného páru. Podle předběžných údajů 42letá žena byla zřejmě jeho matkou a dvě malé děti měla s jiným otcem.

Motiv činu zatím není jasný. Rodina byla, zdá se, doposud bezproblémová, i když chudá. Matka byla nemocná a nikde nepracovala, sdělil Ljuľkov.

ČTK