Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trapas Palinové: Musíme stát při našem severokorejském spojenci

Svět

  14:55
NEW YORK - Konzervativní americká politička Sarah Palinová ve středu znovu vyvolala zájem světových médií, když v rozhlasové besedě zapáleně komentovala nebezpečný konflikt na Korejském poloostrově.

Sarah Palinová foto: Reuters

Šokovaným posluchačům sdělila, že Spojené státy ve sporu "musejí stát při svém severokorejském spojenci". Washington má přitom spojence na jihu a komunistickou KLDR považuje za zločinného vyděděnce světové politiky.

"Nemáme mnoho důvěry, že Bílý dům přijde s politikou dostatečně silnou k tomu, aby sankcionoval budoucí záměry Severní Koreje. To vytváří širší obrázek, který mě upřímně děsí, pokud jde o naší národní politiku, ale očividně musíme stát při našem severokorejském spojenci," prohlásila doslova Palinová.


I když šlo o zjevné přeřeknutí, média konzervativní političce výrok neprominula. "Palinová to zase dokázala," komentoval ironicky její výrok list The Times of India. Francouzská agentura AFP svým odběratelům neméně ironicky oznámila, že "americká konzervativní modla Palinová přeběhla na druhou stranu". Britský Daily Mail Palinovou odkázal do školních lavic k lekci zeměpisu. Diskutující pod videem na Youtube zase napsal, že "ta ženská je tak blbá, že vedle ní vypadá George W. Bush jako intelektuál."

Čtěte také:

"Přebreptnutí Palinové nemohlo přijít v méně vhodnou dobu," komentovala epizodu televizní stanice CBS s poukazem na diplomatickou horečku, kterou ve světě vyvolal severokorejský dělostřelecký útok na jihokorejský ostrov Jonpchjong.

Bývalá aljašská guvernérka je proslulá svou chabou orientací ve světové politice, která může fatálně ohrozit její vyhlídky na úspěch v příštích prezidentských volbách. Po měsících vyhýbavých odpovědí totiž Palinová nedávno dala najevo, že vážně uvažuje o stěhování do Bílého domu po volbách v roce 2012.

Bezprostředně poté, co Palinová svůj výrok v talk-show Glenna Becka pronesla, její hostitel ji taktně opravil. "Jasně," vydechla Palinová. "A prozíravost nám velí stát taky při našem jihokorejském spojenci, ano."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!