Diskuse k článku: ‚Třetí nejvyšší muž Vatikánu‘ kardinál Pell zneužíval chlapce, konstatoval australský soud

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 28.2. 2019 7:27
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
P. Krejci 28.2.2019 7:27

Celosvětová kampaň proti křesťanství nabírá na obrátkách! Kdy se začnou zdegenerovaná média zajímat o zvrhlost islámu a všeobecnou nenávist muslimů, vůči všemu nemuslimskému????????

A. Lisovský 27.2.2019 8:40

Celá ta kauza poněkud ...nevoní. Jeden borec už nemůže svědčit, protože se ufetoval. Před smrtí řekl matce, že jej nikdo nezneužil. Druhý tvrdí: Při závěrečném průvodu nás dva Pell zatáhl do frekventované zákristie. (Ti, co šli v průvodu za nimi, si nic takového nepamatují). V zákristii zrovna nikdo nebyl. ( kostelník, který tam vždycky byl a který vyhlížel blížící se průvod, si prý zrovna šel zakouřit, ačkoli to popírá). Pell si rozepnul bohosluž.roucho a poručil nám, abysme mu ho vykouřili. Zkrátka, menší fantazii projevili už jenom bolševici, když tvrdili, jak se jeptišky na klášterní zahradě učily střílet z kulonetu, aby pomohly svrhnout naše lihově-demagogické zřícení:-))))

J. Škodák 27.2.2019 7:43

Já Vás Sovo nesoudím! Já Vás pouze upozorňují na Váš způsob, kterak zacházíte s písmem svatým a za to stanete před Božím soudem a bude Vám jistě spravedlivě naměřeno!

J. Škodák 26.2.2019 17:38

Jak se tak na to příjmení dívám je to pseudonym nového patologického trolla, který dělá ateistům šaška!

J. Sova 26.2.2019 17:38

Mt 7,1 Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?

J. Maicel 26.2.2019 16:56

"patologický lidský jev" bylo už založení X-počtu náboženství s tvrdou doktrínou.... Patologické je, že Vatikán doposud nepřiznal, že žádný bůh neexistuje, že existuje jen víra v cosi, co nepoznáme... Katolický klér si sám ze sebe dělá šašky, že tu ideu "svaté trojice" přikmuje...

F. Kusák 26.2.2019 16:04

Ta kampaňovitá dehonestace katolické církve je pro západní svět frustrující. Neříkám, že se to neděje, ale je to marginální jev a určitě bychom se s tím mohli setkat i v jiných církvích. Je to totiž patologický lidský jev. Tady té honbě na katolický klér tleskají jen hlupáci a neuvědomují si, že jen slouží dalšímu ponížení křesťanů.

J. Maicel 26.2.2019 15:52

By ses divil, já si v 52 moc dobře pamatuju jak mě děda ve 4 letech nechal spadnou do strouhy k rybníku a jakej kolem mě pobíhal houf lidí, když mě hledali, dodnes vidím jako fotku ty hliněný kolmý svahy a moje malý "pacičky" jak jsem se nikam nemohl doškrábat... Špatný zážitky si člověk pamatuje celý život...

K. Jež 26.2.2019 15:35

Tak to jsou borci, že vědí co bylo před 23. lety. ::)) Takového soudu, bych se asi bál. Nejspíš to ale asi dokázali nějak prokázat co se tehdy stalo. ::)))

J. Maicel 26.2.2019 15:22

Heleď SOVA, neber ty Maroušovy patlaniny tak doslovně. To já zajdu do místní vesnické sámošky a jsou tam dvě veselé holky 35+ s velkýma výstřihama, jak je léto i nahoře bez podprsenky, takže jak se zohnou ke kase je výhled včetně bradavek :-)) Takže po odchodu ze sámošky bych si musel na parkovišti vykuchat obě oči a uříznout "to dole" :-) A nebo je to tak, že lidi jsou komunikativní tvorové a sexuální "harašení" je příjemné oběma stranám (jinak by ty výstřihy neměly..) a ostatně tak je to v celé přírodě, vše se točí kolem rozmnožování od zdobného peří samců ptáků, až po složité sexuální vztahy primátů... Jediná nepřirozená je CÍRKEV a její nekončící zločiny ... co pálení "čarodějnic" to je taky "dědictvím" církve... a asi tisícileté prznění dětí...

J. Škodák 26.2.2019 13:59

Sova je symbolem moudrosti, ale to co opakovaně zde prezentujete je pro většinu českých náboženských analfabetů nepochopitelné, protože jde o výklad těchto slov, která je nutné vidět v souvislostech. Vy nejste sova hloupá, ale zlá! Když to budete brát doslovně, tak byste si měl vyrvat oči a useknout ruku, protože takto znevažujete písmo svaté a proto propadnete peklu horoucímu, protože sračky na věčnost neprojdou!

J. Sova 26.2.2019 12:23

Ježíš navrhuje řešení:

Mt 5,28 Já však vám pravím, že každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci. Jestliže tě svádí tvé pravé oko, vyrvi je a odhoď pryč, neboť je pro tebe lépe, aby zahynul jeden z tvých údů, než aby celé tvé tělo bylo uvrženo do pekla. A jestliže tě svádí tvá pravá ruka, utni ji a odhoď pryč, neboť je pro tebe lépe, aby zahynul jeden z tvých údů, než aby se celé tvé tělo dostalo do pekla.

J. Škodák 26.2.2019 11:16

Částečně máte pravdu, ale proč k drtivé většině zneužívání mladistvých se děje v té „normální", heterosexuální populaci? Můžete mně to vysvětlit?

J. Škodák 26.2.2019 11:13

Co je to za obvinění? Údajně zneužíval, nebo obtěžoval chlapce. Takto jednoduše se da denuncuovat? To by mělo být trestné!

A. Fafejta 26.2.2019 8:29

Myslim si, ze celibat, ktery vede kneze k sexualni frustraci je ukazkou nelidske neprirozenosti (podobne jako trebas hyperkorektnost). K takovemu kroku muze podle meho nazoru clovek dospet az ve chvili, kdy sexualitu prekroci svym duchovnim poznanim. Opusti ji pak prirozene, nepotlacuje ji. Kdyz pouziji argumentacni rovinu cirkve - kdyby Buh chtel, aby knez nemel sexualni touhy, tak by je do nej nevlozil. Pokud je ma a potlacuje je, pak se podle mne potencial sexualnich utoku zvysuje - vse potlacovane pak funguje jako spici sopka.

J. Šejnoha 26.2.2019 8:05

Upalování kacířů by mohla církev aplikovat alespoň uvnitř své mocenské struktury.