12. srpna 2019 14:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tři lidé zabití v Pasově kuší podle policie zemřeli dobrovolně. Byli členy sekty, chtěli se převtělit

Pasovský penzion, ve kterém policie nalezla tři lidi zastřelené kuší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pasovský penzion, ve kterém policie nalezla tři lidi zastřelené kuší. | foto: Fotografie penzionu, Booking.com

Berlín Tři lidé zabití kuší, jejichž těla se našla v květnu v jednom z penzionů v bavorském Pasově, zřejmě zemřeli o své vůli. Vyšetřovatelé vycházejí z toho, že dvě oběti s jejich zřejmým souhlasem po omámení zabila 30letá žena, která pak spáchala sebevraždu, napsala agentura DPA s odvoláním na pondělní sdělení mluvčího pasovské prokuratury.

Před třemi měsíci byli v pasovském penzionu spolu se zřejmou střelkyní nalezeni 53letý muž a 33letá žena. Zatímco v tělech muže a starší ženy bylo zabodnuto několik šípů, mladší měla v těle šíp pouze jeden. V pokoji, kde zemřeli, se také našly tři kuše.

Penzion se nachází v západoněmecké spolkové zemi Porýní-Falc.
Oběťmi jsou třiapadesátiletý muž a ženy ve věku 30 a 33 let německé národnosti,...

S tímto případem podle všeho souvisí i smrt dalších dvou žen ve věku 19 a 35 let, které byly rovněž v květnu objevené v dolnosaském Wittingenu v bytě střelkyně z pasovského penzionu. Obě zemřely na otravu a podle mluvčího pasovské prokuratury Waltera Feilera „mnohé nasvědčuje“ tomu, že spáchaly sebevraždu.

Všech pět mrtvých patřilo k sektě věřící v opakované narození, jejímž vůdcem byl 53letý muž, který zemřel v Pasově. Svého života se rozhodli vzdát, aby „se narodili na jiném místě nebo v jiném čase nového světa či nového systému“.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz