12. května 2019 14:09, aktualizováno  17:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záhadná smrt: německá policie našla v pasovském penzionu tři lidi zastřelené kuší

Pasovský penzion, ve kterém policie nalezla tři lidi zastřelené kuší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pasovský penzion, ve kterém policie nalezla tři lidi zastřelené kuší. | foto: Fotografie penzionu, Booking.com

Berlín Bavorská policie vyšetřuje záhadnou smrt tří lidí, jejichž těla v sobotu našla v jednom pasovském penzionu. Muž a dvě ženy byli zabiti kuší, šípy byly zabodnuty v těle obětí. Dva vražedné nástroje policisté v místnosti našli, cizí zavinění ale podle agentury DPA nezjistili.

Jaké drama se v pokoji odehrálo, policisté zatím netuší. Třiapadesátiletý muž a ženy ve věku 30 a 33 let jsou německé národnosti, místnost v penzionu si zaplatili v pátek. Jaký je mezi nimi vztah, není známo. Spekuluje se, že dvě z obětí se mohly střelit vzájemně, jak se zabila třetí osoba, zůstává bez vysvětlení.

Muž a 33letá žena pocházejí podle vyšetřovatelů ze západoněmecké spolkové země Porýní-Falc. Třicetiletá žena je z Dolního Saska na severozápadě Německa.

Penzion se nachází v západoněmecké spolkové zemi Porýní-Falc.
Venkovní prostory penzionu.

Pátrání by mohla napomoci pitva naplánovaná na pondělí, uvedla DPA. Penzion se nachází na předměstí Pasova na břehu říčky Ilz. 

Policie zajistila dvě kuše. Mluvčí německého střeleckého svazu ve Wiesbadenu uvedl, že tyto zbraně si lze v Německu volně opatřit od 18 let.

Provoz penzionu mezitím pokračuje, jako by se tu den předtím nic nestalo. „Dnes otevřeno,“ hlásá křídou vyhotovený nápis na tabuli. Místní restaurace dnes byla plná.

„Jasně, že jsme o tom slyšeli,“ říká návštěvnice oblíbeného cíle výletníků. „Je to hrozné. Ale teď slavíme Svátek matek,“ říká žena citovaná agenturou DPA a podotýká, že stůl už byl objednán. Ani další hosté si nenechávají zkazit chuť, píše DPA.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...