Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britská turistka zemřela v Řecku, podle koronera ji roztrhali vlci

Svět

  6:00
ATHÉNY - Pohřešovaná britská turistka, jejíž ostatky záchranáři našli v kopcích serverního Řecka, byla podle tamního koronera Nikose Kifnidise napadena vlky, když se sama procházela po odlehlé cestě.

Vlci - ilustrační foto. foto: Kamila Pálová

Kifnidis řekl agentuře AP, že turistčiny stehenní kosti byly rozdrceny zvířecími kousnutími. Kusy jejího těla se stále nenašly. Veterinář, který byl přítomen na středeční pitvě, Kifnidisovi prý potvrdil, že s ohledem k vzhledu ran nemohlo jít o útok psů ani šakalů.

Ostatky - téměř pouze holé, ohlodané kosti - byly nalezeny v sobotu poblíž vesnice Petrota, která leží 285 kilometrů od Soluně. Poblíž nich se našel cestovní pas, který patřil pořešované Celii Lois Hollingworthové, kterou britská ambasáda nahlásila jako pohřešovanou v pátek.

Její bratr z Anglie zburcoval britské úřady s tím, že mu sestra telefonovala, aby mu řekla, že ji napadají psi.

Policie ještě nepotrdila, že ostatky patří Hollingworthové, podle AP je to však nanejvýš pravděpodobné.

Vlci se ve vzdálených oblastech Řecka pohybují a v oblasti Petroty byla jejich přítomnost hlášená. Útoky na lidi jsou ovšem velice vzácné - žádné smrtelné nebyly hlášeny po dobu desítek let.

Autor:
Témata: Řecko, Anglie, Soluň

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat