Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trojice českých turistů uvázla v rakouských Alpách. Jedna žena utrpěla těžká zranění

Svět

  11:12
Thörl - Tři čeští vyznavači horské turistiky se v sobotu večer dostali do potíží u vrcholu Hochschwab na severovýchodě rakouské spolkové země Štýrsko. Dva muže se záchranářům podařilo dostat do bezpečí nezraněné, jen podchlazené. Žena ale utrpěla při pádu do několikasetmetrové hloubky těžká zranění a musela být přepravena do nemocnice. Informovala o tom agentura APA.
Rakouská horská služba (ilustrační foto)

Rakouská horská služba (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Podle jejího upřesnění byla policie v obci Thörl kolem 17.30 telefonicky informována, že se někdo zřítil v oblasti hory Hochschwab. Pomocí nouzové aplikace se podařilo lokalizovat volajícího, telefonický kontakt už ale nebyl navázán. Do pátrací akce bylo vysláno přes 20 horských záchranářů a záchranářský i policejní vrtulník.

Pohotovost u nejvyšší hory Evropy. Kvůli hrozbě utržení části ledovce evakuují záchranáři okolí Mont Blanc

Dva muže ve věku 30 a 31 let se podařilo posádce záchranného vrtulníku poměrně brzy lokalizovat, stáli ve sněžnicích na příkrém a zledovatělém místě. Záchranáři je dopravili k místu přistání vrtulníku a ten je přepravil do nemocnice ve městě Bruck an der Mur.

Jednatřicetiletou společnici obou mužů objevili záchranáři o dvě hodiny později asi 300 metrů níže než její přátele. Po poskytnutí první pomoci a ošetření byla žena vrtulníkem přepravena do nemocnice ve Štýrském Hradci.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!