Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podle Trumpa policie znala teroristu z londýnského metra. Spekulace, říká policie

Svět

  14:44
LONDÝN - Páteční teroristický útok v londýnském metru spáchal člověk, o kterém londýnská policie věděla. Na Twitteru to napsal americký prezident Donald Trump. Britské úřady ovšem dosud nic takového neuvedly a média o tom zatím ani nespekulují.

Trump navštívil zpustošenou Floridu, chválil práci místních úřadů. foto: Reuters

„Další útok v Londýně od ztraceného teroristy. Tohle jsou nemocní a dementní lidé, kteří byli v hledáčku Scotland Yardu. Musí být proaktivní!“ napsal Trump na adresu londýnské policie.

15.září 2017 v 12:42, příspěvek archivován: 15.září 2017 v 14:42

Another attack in London by a loser terrorist.These are sick and demented people who were in the sights of Scotland Yard. Must be proactive!

Není ale jasné, o co své tvrzení hlava Spojených států opírá. Světová média nepřinesla dosud o pachateli či pachatelích útoku žádné zprávy. Britská policie pouze oznámila, že případ vyšetřuje jako teroristický čin, při kterém byla použita improvizovaná nálož.

Podle novináře Simona Cullena britská policie k Trumpovým tweetům řekla, že se jedná o čisté spekulace. „A žádná spekulace není nápomocná,“ dodala prý policie.

15.září 2017 v 14:19, příspěvek archivován: 15.září 2017 v 14:39

@SadiqKhan @realDonaldTrump @CNN London Police have just told me that Trump's tweet about #ParsonsGreen is "pure speculation". Police add: "Any speculation is unhelpful".

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat