17. ledna 2017 16:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump chtěl na twitteru pochválit dceru Ivanku, namísto toho dostal lekci

Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump | foto: Reuters

LONDÝN Nový americký prezident Donald Trump vzbudil nezvyklou pozornost na twitteru poté, co pochvalný vzkaz adresovaný své dceři poslal omylem jiné Ivance. Vzkaz obdržela Ivanka Majicová z anglického Brightonu. V noci na úterý se zpráva v rámci celosvětové sociální sítě dočkala tisícovek přeposlání a reakcí.

Trump, který se připravuje na převzetí moci při páteční inauguraci, přeposílal vzkaz, v němž jistý uživatel sítě napsal, že jeho dcera Ivanka je „skvělá žena se skutečným charakterem a úrovní“. Uživatel ale použil spojení na jinou Ivanku a Trump chybu opakoval.

Majicová neváhala s trochu kousavou odpovědí. „A vy jste muž s ohromnou odpovědností. Doporučuji vám, abyste si dával větší pozor na twitter a abyste věnoval více času seznamování se s okolnostmi klimatických změn,“ vzkázala Trumpovi, který je velmi aktivní na twitteru a nezdá se být zastáncem omezování výroby kvůli skleníkovým plynům.

17.ledna 2017 v 10:23, příspěvek archivován: 17.ledna 2017 v 16:02

@realDonaldTrump @drgoodspine And you're a man with great responsibilities. May I suggest more care on Twitter and more time learning about #climatechange. https://t.co/kBMEGZYtig

Trump v předvolební kampani tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Řekl také, že pařížskou klimatickou dohodu vypoví a že bude podporovat průmyslová odvětví, jako je těžba uhlí, ropy a zemního plynu.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz