Neděle 16. května 2021svátek má Přemysl 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Trump nařídil mobilizaci. Pokud nepokoje neustanou, vyšle do ulic armádu

Ve Spojených státech již sedmý den pokračovaly nepokoje spojené s úmrtím černocha George Floyda při zatýkání bělošským policistou. Prezident Donald Trump pohrozil, že vyšle armádu do těch států, kde budou místní guvernéři váhat s potlačením násilností silou. Protesty se rozšířily již do 75 měst i přesto, že ve 40 z nich platí zákaz nočního vycházení. Pokojné demonstrace se na mnoha místech znovu zvrhly v rabování a ničení majetku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Mikulášek 2.6.2020 12:33

Zlatí naší cikáni...hořící města předobraz blízké budoucnosti všech multikulti zemí.

J. Jirka 2.6.2020 14:12

Tak zkuste našim zlatým omezit sociální dávky a uvidíte...

P. Čech 2.6.2020 12:00

Ony ty nepokoje s e nerozpoutaly. Ony byly rozpoutány. Novináři a přestupci zákonů všeho druhu.Anarchistické davové šílenství spojené s násilím a ničením majetku lidí nelze zásadně nazývat oprávněnými demonstracemi. Pokud víme, tak konkrétní a jmenovaný policista, který je podezřelý, že zavinil smrt černocha svým nepřiměřeným zákrokem byl obviněn z trestného činu a je souzen. Co více ti "demonstranti" ještě chtějí? Jen si vybíjejí svou méněcennost. Nic jiného.

S. Vor 2.6.2020 14:01

to je řetězová reakce globalizovaného světa demokratů....hodte kámen do rybníka....udělá to velké žblunk,ale chvíli to trvá,než vlnění a energie se vyrovná na nulu od toho počátku,bodu a místa.8-o8-o

P. Čech 2.6.2020 15:34

To ovšem není žádný svět demokratů, jak říkáte. Je to svět všelijakých socanů, notně opepřený mnoha zásadami anarchie. Svět kde právo není vymahatelné a kdy dokonce ani není vymáháno. Hodíte-lui kámen do rybníka, udělá to jen žbluňk. Žádnou škodu. Necháte-li však anarchistická, méněcenná individua ničit cizí majetek a otravovat okolí, je to mnohem horší.

B. Berlinski 2.6.2020 16:05

Ale ti hodní jen demonstrují, obchody nevypalují, jen vyrabují, no občas něco posléze chytne plamenem ....

P. Haraším 2.6.2020 11:54

naivní trump si myslí, že se mu rozpoutáním této krize podaří zvrátit zatím nedobré volební prognozy...

K. Barel 2.6.2020 11:48

Sledujeme pokus o destabilizaci vlády Trumpa pomocí pouličních nepokojů (říkává se tomu barevná revoluce). Opozice zneužila zločin policisty (za který sedí, bude souzen a nejspíše skončí na mnoho let v base) a podněcuje nepokoje (eufemisticky je média nazývají demonstrace).

Na Slovensku bylo k vidění něco podobného. Po vraždě novináře Kuciaka měla média hned jasno. Byli to Italští mafiáni a protože se Ficova sekretářka zná s nějakými Italy, může za to Fico a tak dlouho se demonstrovalo, až se Fico stáhl a předal vládu Peleginimu. To že se nakonec ukázalo, že tu vraždu objednal Kočner co už za Fica šel sedět za něco jiného je prostě blamáž, ale to nikdo neřeší.

Zneužít vraždu (zabití) opozicí k prosazování svých cílů co s tou smrtí nesouvisí je hnus stejně tak ošklivý jako ta vražda sama.

V USA je tak trochu problém v tom, že ti "demonstranti" se chovají jako zvěř (kradou, zapalují) a většina z lidí (včetně tech co je podporují) by je v reálném životě opravdu nechtěla naživo potkat. Což m

K. Barel 2.6.2020 11:51

Což může Trumpa naopak posílit, pokud dokáže zpacifikovat.

Jedno je jisté - problém černochů se nevyřeší zvyšováním pozitivní diskriminace.

P. Haraším 2.6.2020 12:14

jediní, kteří rozpoutávají nepokoje jsou republikáni a fašistický trump...

J. Vintr 2.6.2020 13:52

Ať udělá (nebo neudělá) Trump cokoliv, vždycky se to dá prezentovat jako důkaz jeho neschopnosti. A hlupáci tomu uvěří. Pár takových se vyskytuje i na podobných diskuzích, jako je tato.

A. Novotný 2.6.2020 10:36

Místo řešení problémů se pošle armáda, takhle postupuje USA už od svého vzniku.

V. Petr 2.6.2020 10:43

Řešení může být různé. Nejlépe by se s tím vypořádal totalitní diktátor. Demokracie je moc slabá na takovéto ZLO!

Funkční politika je cukr a bič. Samotný cukr nestačí!

Úplně by stačila pracovní povinnost, jako u nás za komunistů.

P. Čech 2.6.2020 12:09

Demokracie není slabá. Slabé jsou politické systémy, které jsou za demokracii mylně vydávány, vč. toho našeho. Na světě je jen jeden skutečně demokratický systém a to zastupitelská demokracie ve Švýcarsku. Tento systém si dokáže s přestupci zákona všeho druhu rázně poradit, což bylo možno v reálu vidět nedávno. Všelijaké odnože anarchie, jinde ve světě vydávané za demokracie zamenají jen obecný chaos a zmatek, nedodržování zákonů a špatné vymáhání práva. A to platí až na to Švýcarsko obecně. Pouze míra je různá.

J. Vacek 2.6.2020 9:55

Rozumné by bylo vyhlásit reformy , které občany přesvědčí o rovnoprávnosti a spravedlnosti. A postavit se jim do čela. Stojíme na prahu změn.

J. Vintr 2.6.2020 10:03

Vy jste ale srandista. Myslíte, že těm co rozbíjejí, vypalují a rabují, záleží na nějaké rovnoprávnosti a spravedlnosti? Nebo na smrti jednoho člověka, jakých denně za podobných okolností umírají desítky a stovky? Ne, tohle je záměrná akce, která má poškodit prezidenta Trumpa, kterého jistí kruhy nenávidí natolik, že by byly ochotné v USA rozpoutat i občanskou válku jen aby zabránily jeho znovuzvolení.

V. Petr 2.6.2020 10:33

Rozumné by bylo vyhlásit vyjímečný stav a osoby, přistižené při rabování na místě střílet.

Terorizovanou skupinou jsou v USA běloši a Asiaté!

A. Novotný 2.6.2020 10:39

Jak liberální, a vy si berete příklad z třetí říše.

V. Petr 2.6.2020 10:47

Třetí říše šla dál. Roku cca 1942 byli např. pozatýkáni všichni recidivisté, kteří měli dlouhý seznam trestů a odtransportováni do koncentráků. Pochybuji, že by se při zatýkání prali s policií, a pokud ano, mohli být rovnou zastřeleni.

Mladý viselec k stáru nepokrade!

J. Novák 2.6.2020 10:48

Vy asi budete příznivcem fašistické antify, že?

B. Berlinski 2.6.2020 16:17

Souhlasím, no go zony jsou v městech USA normální už desítky let. Ať černí či Hispánci, tak drogy, pasáci a zbraně . Bílí zatím ustupují a ti majetní se uchylují do přísně střežených čtvrtí. Ti chudí se musí nechat terorizovat bandity .....

M. Vlasák 2.6.2020 9:23

Za rozdmýcháváním vidím chlupatou ruku Moskvy a Číny. Mají to už odzkoušené z minulého století.:-(

A. Novotný 2.6.2020 9:28

Vidím Putina na medvědu jak diriguje černé na ulicích, troškaříte ;-D;-D

J. Vintr 2.6.2020 10:04

Nepodceňujte internet. Tím se dají ovládat lidé na kterémkoliv místě planety.

M. Vaněk 2.6.2020 9:28

A už je to tady. "Černocha zaklekl Putin" a lidi žene do ulic "Ti Sin Ping" příspěvky na internetu. Nebojte - s touto variantou pracuje Pompeo a CIA , až se jim kouří z hlavy. Bohužel je to obvinění příliš směšné i pro hloupou Ameriku.

Š. Kananejský 2.6.2020 9:31

;-D

M. Vaněk 2.6.2020 9:22

Všimněme si, že když USA řeší interní krize, celý svět si mírově oddechuje. Dej Bůh, ať tam mojí pořád co řešit. Samozřejmě, že tamní režim si to uvědomuje a bude chtí krizi zakrýt nějakou "vrtiocasní válkou v Albánii". Můžeme očekávat americké válečné provokace u Iránu, v Libyi či v jihočínském moři.

A. Novotný 2.6.2020 9:24

Jak mají doma problémy tak je klid, až to skončí budou se zase cpát do všeho co jim neříká pane.

P. Krasny 2.6.2020 14:17

Co to plácáš?

D. Vala 2.6.2020 9:16

Správně Doníku, tak se s nimi musí.

Právě jsi úspěšně složil jednu předvolební zkoušku. Budeš dobrým znovu zvoleným prezidentem USA.R^

Tak se musí s takovými. Nekompromisně vyklidit prostor před Bílým domem. Do toho Tvůj projev, pak procházka k vypálenému kostelu.

Perfektní to premiéra, reprízy pak v dalších městech. Derniérou pak záběry z odvážení posledních rabujících výtržníků v policejních autech.

Další pokračování u soudů se vzpurnými výtržníky.

Ode mne máš Doníku hned tři palečky nahoru. Jenom tak dál, Doníku.

R^R^R^


Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...