Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Trump nařídil mobilizaci. Pokud nepokoje neustanou, vyšle do ulic armádu

Ve Spojených státech již sedmý den pokračovaly nepokoje spojené s úmrtím černocha George Floyda při zatýkání bělošským policistou. Prezident Donald Trump pohrozil, že vyšle armádu do těch států, kde budou místní guvernéři váhat s potlačením násilností silou. Protesty se rozšířily již do 75 měst i přesto, že ve 40 z nich platí zákaz nočního vycházení. Pokojné demonstrace se na mnoha místech znovu zvrhly v rabování a ničení majetku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Berlinski 2.6.2020 16:17

Souhlasím, no go zony jsou v městech USA normální už desítky let. Ať černí či Hispánci, tak drogy, pasáci a zbraně . Bílí zatím ustupují a ti majetní se uchylují do přísně střežených čtvrtí. Ti chudí se musí nechat terorizovat bandity .....

B. Berlinski 2.6.2020 16:05

Ale ti hodní jen demonstrují, obchody nevypalují, jen vyrabují, no občas něco posléze chytne plamenem ....

P. Čech 2.6.2020 15:34

To ovšem není žádný svět demokratů, jak říkáte. Je to svět všelijakých socanů, notně opepřený mnoha zásadami anarchie. Svět kde právo není vymahatelné a kdy dokonce ani není vymáháno. Hodíte-lui kámen do rybníka, udělá to jen žbluňk. Žádnou škodu. Necháte-li však anarchistická, méněcenná individua ničit cizí majetek a otravovat okolí, je to mnohem horší.

P. Krasny 2.6.2020 14:17

Co to plácáš?

J. Jirka 2.6.2020 14:12

Tak zkuste našim zlatým omezit sociální dávky a uvidíte...

S. Vor 2.6.2020 14:01

to je řetězová reakce globalizovaného světa demokratů....hodte kámen do rybníka....udělá to velké žblunk,ale chvíli to trvá,než vlnění a energie se vyrovná na nulu od toho počátku,bodu a místa.8-o8-o

J. Vintr 2.6.2020 13:52

Ať udělá (nebo neudělá) Trump cokoliv, vždycky se to dá prezentovat jako důkaz jeho neschopnosti. A hlupáci tomu uvěří. Pár takových se vyskytuje i na podobných diskuzích, jako je tato.

Z. Mikulášek 2.6.2020 12:33

Zlatí naší cikáni...hořící města předobraz blízké budoucnosti všech multikulti zemí.

P. Haraším 2.6.2020 12:14

jediní, kteří rozpoutávají nepokoje jsou republikáni a fašistický trump...

P. Čech 2.6.2020 12:09

Demokracie není slabá. Slabé jsou politické systémy, které jsou za demokracii mylně vydávány, vč. toho našeho. Na světě je jen jeden skutečně demokratický systém a to zastupitelská demokracie ve Švýcarsku. Tento systém si dokáže s přestupci zákona všeho druhu rázně poradit, což bylo možno v reálu vidět nedávno. Všelijaké odnože anarchie, jinde ve světě vydávané za demokracie zamenají jen obecný chaos a zmatek, nedodržování zákonů a špatné vymáhání práva. A to platí až na to Švýcarsko obecně. Pouze míra je různá.

P. Čech 2.6.2020 12:00

Ony ty nepokoje s e nerozpoutaly. Ony byly rozpoutány. Novináři a přestupci zákonů všeho druhu.Anarchistické davové šílenství spojené s násilím a ničením majetku lidí nelze zásadně nazývat oprávněnými demonstracemi. Pokud víme, tak konkrétní a jmenovaný policista, který je podezřelý, že zavinil smrt černocha svým nepřiměřeným zákrokem byl obviněn z trestného činu a je souzen. Co více ti "demonstranti" ještě chtějí? Jen si vybíjejí svou méněcennost. Nic jiného.

P. Haraším 2.6.2020 11:54

naivní trump si myslí, že se mu rozpoutáním této krize podaří zvrátit zatím nedobré volební prognozy...

K. Barel 2.6.2020 11:51

Což může Trumpa naopak posílit, pokud dokáže zpacifikovat.

Jedno je jisté - problém černochů se nevyřeší zvyšováním pozitivní diskriminace.

K. Barel 2.6.2020 11:48

Sledujeme pokus o destabilizaci vlády Trumpa pomocí pouličních nepokojů (říkává se tomu barevná revoluce). Opozice zneužila zločin policisty (za který sedí, bude souzen a nejspíše skončí na mnoho let v base) a podněcuje nepokoje (eufemisticky je média nazývají demonstrace).

Na Slovensku bylo k vidění něco podobného. Po vraždě novináře Kuciaka měla média hned jasno. Byli to Italští mafiáni a protože se Ficova sekretářka zná s nějakými Italy, může za to Fico a tak dlouho se demonstrovalo, až se Fico stáhl a předal vládu Peleginimu. To že se nakonec ukázalo, že tu vraždu objednal Kočner co už za Fica šel sedět za něco jiného je prostě blamáž, ale to nikdo neřeší.

Zneužít vraždu (zabití) opozicí k prosazování svých cílů co s tou smrtí nesouvisí je hnus stejně tak ošklivý jako ta vražda sama.

V USA je tak trochu problém v tom, že ti "demonstranti" se chovají jako zvěř (kradou, zapalují) a většina z lidí (včetně tech co je podporují) by je v reálném životě opravdu nechtěla naživo potkat. Což m

V. Petr 2.6.2020 11:47

Soucit k zločincům je zločinem na jejich OBĚTECH!

V. Petr 2.6.2020 11:32

"Od toho je tu královská spravedlnost, která přivede zločince na popraviště aby nemohl dál škodit poctivým lidem." Ve středověku bylo téměř jisté, že zločinec skončí nakonec na popravišti. Tak skončili všichni, kdo dnes tvoří pravidelné osazenstvo kriminálů, data jsou jasná.

Dnešní společnost se snaží rychle se množící zločince uplácet, a to je ZARUČENÁ cesta do pekel.

Jedině funkční je metoda cukru s biče.

M. Vaněk 2.6.2020 11:18

O kulturních rozdílech mezi etniky nikdo nepochybuje. Jde o to, zda s těmito známými fakty systémově pracovat, nebo se tvářit, že "svobodná společnost" je všespásná a společenský rozvrat následně připsat rasám a chuligánům.

V. Petr 2.6.2020 11:15

I za Husáka existovali recidivisté, cikánské oblasti apod. Ale NIKDO by se nikdy nezastal recidivisty, který zkolaboval, když se pral s policisty při zatýkání. Dokonce ani Havel ne!

A nebylo tu tolik procent nepřizpůsobivých jako v USA.

Když chcete vidět, jak vládnou černoši sami sobě, podívejte se na Haiti. A když si všechno zplundrovali, cpou se jako ilegálové do sousední Dominikánské republiky!

Ti černoši na Haiti vyhlásili nezávislost někdy kolem r. 1800 a měli tedy stejné šance, jako bílí v USA! Výsledek je vidět na vlastní oči!

M. Vaněk 2.6.2020 11:08

Jenomže ten stonásobek hodnot není dán POUZE jejich mimořádným pracovním úsilím, ale synergickou schopností fungující společnosti, která není schopna generovat násobky hodnot bez sociálního smíru. Když třeba vynaleznete něco geniálního, prodáte to jen v systému stabilní, fungující a smírné společnosti. Fungující systém umocňuje vaše zisky, proto ho musíte nepoměrně více živit. Pokud to neděláte, společnost se rozpadne a neprodáte nic.

V. Petr 2.6.2020 11:02

Jistě, muslimové a černoši tam mohou svobodně krást, přepadat a znásilňovat a policie dělá, že to nevidí.

Děkuji, nechci!

V. Petr 2.6.2020 10:58

Co to je "pracovat desetkrát více???" Uvízl jste v 50 letech, kdy za vrchol pracovního nasazení bylo považováno házení lopatou.

Mnozí lidé dokáží vytvořit třeba stonásobek hodnot, než lidé jiní. Tyto hodnoty by bez nich VŮBEC NEVZNIKLY.

A i u nás dělají největší bor==del jedinci, kteří NEPRACUJÍ VŮBEC!

Pokud by byly celé velké skupiny odtransportovány do koncentráků, fungoval by systém mnohem lépe (já vím, že je to nemožné, ale lze si to představit).

J. Novák 2.6.2020 10:48

Vy asi budete příznivcem fašistické antify, že?

V. Petr 2.6.2020 10:47

Třetí říše šla dál. Roku cca 1942 byli např. pozatýkáni všichni recidivisté, kteří měli dlouhý seznam trestů a odtransportováni do koncentráků. Pochybuji, že by se při zatýkání prali s policií, a pokud ano, mohli být rovnou zastřeleni.

Mladý viselec k stáru nepokrade!

V. Petr 2.6.2020 10:43

Řešení může být různé. Nejlépe by se s tím vypořádal totalitní diktátor. Demokracie je moc slabá na takovéto ZLO!

Funkční politika je cukr a bič. Samotný cukr nestačí!

Úplně by stačila pracovní povinnost, jako u nás za komunistů.

V. Petr 2.6.2020 10:40

Ta lůza se postupně přesunula do center velkých měst, kde se živí sociálními dávkami a trestnou činností. V dávnější minulosti to byli zemědělští dělníci.

A. Novotný 2.6.2020 10:39

Jak liberální, a vy si berete příklad z třetí říše.

A. Novotný 2.6.2020 10:36

Místo řešení problémů se pošle armáda, takhle postupuje USA už od svého vzniku.

V. Petr 2.6.2020 10:33

Rozumné by bylo vyhlásit vyjímečný stav a osoby, přistižené při rabování na místě střílet.

Terorizovanou skupinou jsou v USA běloši a Asiaté!

R. Steiger 2.6.2020 10:28

Mezi americkými Demokraty je dnes víc kovaných komunistů, než jich bylo za posledních 30 let v našem parlamentu.

P. Netolický 2.6.2020 10:09

Je komické když tohle říkají obyvatelé země, kteří si volí do svého čela bývalé i současné komunisty a STBáky.


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...