8. ledna 2017 16:43, aktualizováno  17:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump prý již nepopírá, že se Rusko snažilo volby v USA ovlivnit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 124Diskuse
Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump. | foto: AP

WASHINGTON Zvolený prezident Spojených států Donald Trump akceptuje výsledky šetření amerických tajných služeb, podle kterých se Rusko snažilo ovlivnit volby v USA. V sobotním rozhovoru v televizi Fox News to prohlásil budoucí šéf prezidentské kanceláře Reince Priebus s tím, že není vyloučena odveta.

„Myslím, že závěry přijímá,“ řekl Priebus. Zdůraznil také, že Trump nepopírá, že by za hackovacím skandálem stály jisté ruské subjekty. Podle amerických tajných služeb pokyn ovlivnit volby vydal přímo ruský prezident Vladimir Putin.

Trump podle Priebuse chce nařídit tajným službám, aby doporučily, co je nyní třeba učinit. Podle doporučení pak může být přikročeno k činům, uvedl.

Priebus nicméně dodal, že podobné věci se dějí už padesát let. „Je to něco, co se děje při našich volbách mnoho a mnoho let,“ uvedl.

„V tomto konkrétním případě to začalo v roce 2015, kdy ještě nebyl vybrán žádný stranický kandidát,“ řekl. Podobně jako Trump kritizoval Demokratickou stranu za to, že si nedokázala dostatečně zabezpečit servery před útoky hackerů, kteří se zmocnili e-mailů demokratických představitelů.

Trump opakovaně podíl Ruska na hackování zpochybňoval, ačkoli dosluhují prezident Barack Obama Moskvu přímo obvinil. V pátek se Trump sešel s činiteli tajných služeb, kteří ho seznámili s vyšetřováním, poté již o pochybnostech nehovořil.

ČTK
  • 124Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz