Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Biden si v debatách pomáhá braním drog, prohlásil Trump. Požaduje testy před vstupem na jeviště

Americký prezident Donald Trump. foto: ČTK

Doporučujeme
Washington/Praha - Každodenní pokusy amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterými se snaží přesvědčit o mentální poruše svého soka Joe Bidena, pokračují. Podle serveru Stuff prezident Trump ve čtvrtek uvedl, že by před vstupem na jeviště měli být on i Biden testováni na přítomnost drog v těle.
  18:01

V rozhovoru pro Washington Examiner Trump uvedl, že argumentační výkon bývalého viceprezidenta v poslední debatě primárních voleb byl mnohem lepší než všechny předchozí. „V rozhovoru americký prezident řekl, že má proto důvodné podezření, že toto zlepšení je zapříčiněno právě užitím drog,“ uvedl server Stuff.

„Nevím, jak jinak by mohl být tak neschopný na všech předchozích debatách a najednou tak dobře argumentovat vůči Berniemu,“ řekl Trump, čímž se vracel k závěrečné debatě v rámci prezidentských primárek mezi Bidenem a senátorem Berniem Sandersem, které odstartovaly během letošního podzimu. Prezidentský kandidát Joe Biden se k tomuto prohlášení nijak nevyjádřil.

Podobnou taktiku Trump využil i v roce 2016, kdy z užívání drog obvinil tehdejší rivalku Hillary Clintonovou. Prezidentská kandidátka podle něj vykazovala známky přemíry energie, které mívají právě uživatelé drog a i tehdy žádal, aby jim oběma byly před závěrečným kláním provedeny testy na přítomnost drog. 

Nejedná se o první zvláštní počin, který v poslední době současný prezident udělal. Během volební kampaně řekl, že s kandidátem Demokratické strany nebude vůbec debatovat, pokud nebude moci on sám vybrat moderátory. Pokračoval tím, že tři debaty jsou málo a požaduje minimálně ještě jednu. Zároveň se dlouhodobě snaží přesvědčit veřejnost o tom, že jeho protikandidát je mentálně nemocný, přestože nemůže poskytnout žádný důkaz, který by tato nařčení potvrzoval.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat