12. prosince 2017 17:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump se ohradil proti nařčení tří žen, které měl osahávat a líbat. Prý se s nimi nepotkal

Donald Trump nařčení z obtěžování odmítá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump nařčení z obtěžování odmítá. | foto: Reuters

WASHINGTON Americký prezident Donald Trump v úterý odmítl výzvy k vyšetřování svých údajných prohřešků vůči ženám a nařčení z obtěžování označil za politickou kampaň Demokratické strany. Reagoval tak na prohlášení tří žen, které se označily za Trumpovy oběti a vyzvaly Kongres k prošetření prezidentových činů. Šéf Bílého domu na Twitteru napsal, že tyto ženy vůbec nezná.

„Navzdory tisícům promrhaných hodin a mnoha milionům vyhozených dolarů se demokratům nepodařilo prokázat jakékoli tajné kontakty s Ruskem,“ napsal prezident s odkazem na probíhající vyšetřování údajného vlivu Moskvy na loňské prezidentské volby v USA. „Takže teď se zaměřili na falešná obvinění a vymyšlené historky o ženách, které neznám a/nebo jsem se s nimi nikdy nesetkal. VYLHANÉ ZPRÁVY!“ konstatoval Trump.

12.prosince 2017 v 13:10, příspěvek archivován: 12.prosince 2017 v 17:29

Despite thousands of hours wasted and many millions of dollars spent, the Democrats have been unable to show any collusion with Russia - so now they are moving on to the false accusations and fabricated stories of women who I don’t know and/or have never met. FAKE NEWS!

Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová na pondělní tiskové konferenci v New Yorku popsaly své zkušenosti s Trumpem, který je podle jejich vyjádření před lety osahával a líbal. Vyzvaly Kongres, aby prezidentovo chování začal vyšetřovat. V úterý jejich výzvu podpořilo padesát demokratických poslankyň.

Na Trumpa rovněž zaútočila demokratická senátorka Kirsten Gillibrandová, která už v pondělí vyzvala prezidenta k rezignaci. I na její prohlášení v úterý Trump na twitteru zlobně zareagoval. Gillibrandovou označil za bezvýznamnou osobu a „nohsleda Chucka Schumera,“ šéfa demokratické menšiny v Senátu a důrazného kritika Bílého domu.

12.prosince 2017 v 14:53, příspěvek archivován: 12.prosince 2017 v 17:30

You cannot silence me or the millions of women who have gotten off the sidelines to speak out about the unfitness and shame you have brought to the Oval Office. https://t.co/UbQZqubXZv

Gillibrandová si urážky nenechala líbit: „Nemůžete umlčet mne ani miliony žen, které se odhodlaly promluvit o neschopnosti a ostudě, které jste zavlekl do Bílého domu,“ napsala na Twitteru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz