15. listopadu 2017 13:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump si zaslouží trest smrti, hřímá KLDR. Kvůli ‚malému a tlustému‘ Kimovi

Americký prezident Donald Trumpa a severokorejský vůdce Kim Čong-un v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Donald Trumpa a severokorejský vůdce Kim Čong-un v... | foto: AP/ČTK

PRAHA Americký prezident Donald Trump je podle severokorejských médií zbabělec odsouzený k smrti. Státní propagandistický deník tak reagoval na urážky amerického prezidenta na účet vůdce KLDR, který je podle Trumpa „malý a tlustý“. Slovní přestřelky mezi USA a KLDR již trvají několik měsíců.

„Měl by vědět, že je jen odporný zločinec, který je odsouzený k smrti,“ napsal o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi severokorejský deník Rodong Sinmun. Reagoval tak na jeho urážky vůdce KLDR Kim Čong-una.

„Nejhorší zločin, který mu nikdy nemůže být odpuštěn, je, že si dovolil zlovolně hanobit důstojnost nejvyššího vedení,“ stojí podle deníku the Guardian v novinách.

Stranický deník také označil Trumpa za „zbabělce“, protože se při návštěvě Jižní Koreje na rozdíl od předešlých prezidentů USA neodvážil navštívit čtyři kilometry široké demilitarizované pásmo oddělující dvě země Korejského poloostrova.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un pózuje s dívčím modelem batohu v továrně v...
Raketa by mohla potenciálně zasáhnout Aljašku.

Deník vedený státní propagandou si ještě dělal legraci z Trumpova neúspěšného pokusu navštívit demilitarizovanou zónu. Prezidentův vrtulník se musel po pěti minutách letu vrátit kvůli špatnému počasí.

„To nebylo počasím,“ napsal deník. „Byl jen příliš vystrašený na to, aby se dokázal podívat našim vojákům do očí.“

Silná slova ze strany KLDR jsou jen pokračováním táhnoucího se slovního střetu mezi Kimovým režimem a americkou velmocí. Od zářijového projevu Donalda Trumpa na Valném shromáždění OSN, kde americký prezident označil Kim Čong-una za „rakeťáka na sebevražedné misi“, se urážky neustále vyhrocují.

Trump je podle KLDR „starý blázen“. Právě na tuto přezdívku reagoval Trump v neděli, když na Twitter napsal: „Proč by mě Kim Čong-un urážel tím, že mě nazývá ‚starým‘, když já bych ho NIKDY, nenazval ‚malým a tlustým‘.“

12.listopadu 2017 v 01:48, příspěvek archivován: 15.listopadu 2017 v 11:12

Why would Kim Jong-un insult me by calling me "old," when I would NEVER call him "short and fat?" Oh well, I try so hard to be his friend - and maybe someday that will happen!

mhMartin Hampejs

Najdete na Lidovky.cz