Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Rasista, ruský lokaj, buřič. Trump žaluje CNN za pomluvy, žádá miliardy

Bývalý americký prezident Donald Trump foto: Reuters

Bývalý americký prezident Donald Trump podal žalobu pro pomluvu na zpravodajskou stanici CNN, která se podle něj snaží o jeho „politickou porážku“. Jako odškodnění žádá exprezident 475 milionů dolarů (11,8 miliardy korun), informovala agentura Reuters. Stanice se k případu zatím nevyjádřila.
  7:08

Trump své žalobě podané v pondělí u soudu na Floridě tvrdí, že CNN proti němu vede „kampaň pomluv a urážek na cti“ a jako přední zpravodajská stanice ve Spojených státech se pokouší využít svého vlivu k jeho „politické porážce“.

Pomlouvačná kampaň se podle Trumpa ještě zintenzivnila, „neboť se CNN obává, že žalující bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta“.

Trump si v žalobě dále stěžuje, že ho CNN častuje hanlivými označeními jako rasista, ruský lokaj či buřič a připodobňuje ho k Hitlerovi. Vysoké odškodnění požaduje také proto, že mu televize kromě zhoršení pověsti přivodila „bolest, ponížení a duševní utrpení“.

Žaloba přichází v době, kdy bývalý prezident čelí trestnímu vyšetřování ministerstva spravedlnosti kvůli přechovávání utajovaných vládních dokumentů ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě po odchodu z funkce v lednu 2021.

20. ledna 2021

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat