Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump zvažuje změny kolem vystupování před novináři, zřejmě omezí dlouhé tiskovky

Prezident Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Donald Trump. | foto: Alex BrandonČTK

Washington Bílý dům v sobotu podvečer na rozdíl od mnoha předchozích dní nepořádal tiskovou konferenci k vývoji kolem nemoci covid-19 a americká média informovala, že poradci prezidenta Donalda Trumpa chystají změnu ve strategii komunikace s médii. Podle informací zpravodajského webu Axios možná končí praxe každodenních tiskových konferencí prezidenta k epidemii.

Hlava státu pak v sobotu na twitteru uvedla, že tato vystoupení před novináři „nestojí za čas a úsilí“.

Axios se zprávou o jejich možném omezení přišel už v pátek. S odvoláním na čtyři zdroje obeznámené s interními diskusemi napsal, že hned několik prezidentových důvěrníků Trumpa nabádalo, aby s dlouhými vystoupeními před televizními kamerami přestal. Přímé komunikaci s novináři by údajně v příštích dnech mohl věnovat výrazně méně času.

Agentura AP pak informovala, že Trumpovi poradci připravují i změny co se týče obsahu jeho vyjádření k médiím. Ta by se pak více zaměřovala na ekonomické dopady krize vyvolané šířením covid-19, nikoli na její příčinu.

Americký prezident si zároveň na twitteru stěžoval, že na tiskových konferencích dostává samé „nepřátelské otázky“ a že přední média o jeho výrocích neinformují pravdivě. „Nestojí to za čas a úsilí,“ uvedl.

Toto prohlášení přišlo dva dny po tom, co Trump na podvečerní tiskové konferenci navrhoval, aby lékaři zkoušeli virus SARS-CoV-2 v lidském těle hubit injekcí dezinfekce nebo silným ultrafialovým zářením. Následovala vlna varování ze strany firem, vládních agentur i předních zdravotnických profesionálů.

Podle Axios v prezidentově týmu debaty o změně strategie probíhaly už před poněkud bizarními čtvrtečními výroky. „Jeden zdroj však uvedl, že po tomto incidentu zřejmě Trumpovi konečně došlo, že si těmi brífinky nepomáhá,“ uvedl zpravodajský web. V pátek byla tisková konference Bílého domu kratší než obvykle a prezident odmítl odpovídat na dotazy novinářů. Sobota pak byla jedním z mála dní od počátku zdravotnické krize v USA, kdy Trump před novináře nevystoupil vůbec.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...