Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Trumpová učí děti slušnému chování na internetu. Trump mezitím uráží oponenty na Twitteru

Svět

  10:00
WASHINGTON/PRAHA - Americká první dáma Melania Trumpová v pondělí varovala před tím, jak „zhoubně a neblaze“ mohou působit sociální média, pokud jsou využívána nevhodným způsobem. Její manžel, americký prezident Donald Trump, mezitím psal urážlivé příspěvky na Twitter.

Melania Trumpová promluvila na konferenci o kyberšikaně v Rockvillu. foto: Reuters

Trumpová využila své vystoupení na konferenci o prevenci kyberšikany k tomu, aby vyzdvihla potřebu poučit děti o bezpečném a zodpovědném používání sociálních sítí. Zatímco na předměstí Washingtonu šířila toto poselství, Donald Trump z jiné části města rozesílal urážlivé tweety o svých politických oponentech.

Může jít o past, obává se Trump rozhovoru s vyšetřovatelem

Trumpová, bývalá modelka a prezidentova třetí manželka, spustila v květnu kampaň „Be Best“ (Buď nejlepší - pozn. red.), která má šířit osvětu mezi dětmi a podporovat jejich dobré chování. Na konferenci o prevenci kyberšikany, kterou pořádala organizace Federal Partners in Bullying Prevention, pronesla v rámci kampaně krátkou řeč. „V dnešní globalizované společnosti jsou sociální média nedílnou součástí života každého dítěte,“ řekla podle serveru Telegraph. „Mohou sloužit mnoha dobrým účelům, pokud jsou ale používány nevhodně, jejich účinky mohou být zhoubné a neblahé.“

Melania Trumpová přijela na konferenci o kyberšikaně v rámci své kampaně Be...
Trumpová v publiku během jednoho z proslovů na konferenci o kyberšikaně.

Právě proto se podle ní kampaň „Be Best“ soustředí na to, aby se mladá generace naučila bezpečnosti a slušnosti na internetu. „Myslím si, že když budou dospělí naslouchat dětským nápadům a obavám, pomůže jim to zorientovat se v této složité tematice,“ pokračovala Trumpová.

Lempl, národní ostuda a demokratičtí kriminálníci

Ačkoli se ovšem první dáma USA snaží šířit osvětu mezi dětmi, její manžel a prezident se jejími radami příliš neřídí. Ve stejnou dobu, kdy Trumpová promlouvala o kyberšikaně, totiž urážel své kritiky na Twitteru. Americký prezident na svém twitterovém účtu například označil Roberta Muellera, který vede vyšetřování ruského vměšování do voleb, za „znechucujícího a zdiskreditovaného“.

20.srpna 2018 v 13:28, příspěvek archivován: 21.srpna 2018 v 16:12

Disgraced and discredited Bob Mueller and his whole group of Angry Democrat Thugs spent over 30 hours with the White House Councel, only with my approval, for purposes of transparency. Anybody needing that much time when they know there is no Russian Collusion is just someone....

Muellerův tým je podle prezidenta „skupinou rozzuřených demokratických kriminálníků“ a představuje „národní ostudu“. Bývalého ředitele CIA Johna Brennana, který Trumpa v současné době kritizuje, zase nazval nejhorším ředitelem CIA v historii a „lemplem“. Od oznámení své kandidatury již prezident stihl napadnout minimálně 487 lidí, firem a institucí, jak spočítala americká média.

20.srpna 2018 v 13:38, příspěvek archivován: 21.srpna 2018 v 16:13

....looking for trouble. They are enjoying ruining people’s lives and REFUSE to look at the real corruption on the Democrat side - the lies, the firings, the deleted Emails and soooo much more! Mueller’s Angry Dems are looking to impact the election. They are a National Disgrace!

Mluvčí Trumpové Stephanie Grishamová se ke spojitosti mezi slovy Trumpové a chováním jejího manžela odmítla vyjádřit. Podle webu Telegraph pouze prohlásila, že je prezident na svou ženu a její oddanost dětem pyšný. „První dáma si je vědoma této kritiky, to ji ovšem neodradí od toho, aby dělala to, co považuje za správné,“ řekla.

Trumpová vyráží do prezidentem kritizované Afriky

Na summitu o kyberšikaně se o prezidentově chování nemluvilo. Lauren Culbertsonová, která řídí veřejnou politiku Twitteru, namísto toho před první dámou vychvalovala opatření, která šikaně na sociální síti brání.

„Máme přísná pravidla zamezující urážlivému chování,“ prohlásila podle serveru New York Times. „Jedna z krásných věcí na Twitteru je, že tam lidé chodí, aby se stali součástí komunity a vedli diskuse.“

Nesoulad mezi manželi Trumpová ještě umocnila pondělním oznámením, že v říjnu vyrazí na sólový výlet po Africe - kontinentu, jehož státy a obyvatele prezident také několikrát hrubě urazil. „Žijeme v globalizované společnosti a já věřím, že otevřený dialog a výměna názorů je pro nás skutečnou příležitostí pro to, abychom se učili jeden od druhého,“ uvedla první dáma v prohlášení.

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...