Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ukázala Trumpově koloně prostředníček. Kvůli fotografii přišla o práci

Juli Briskman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juli Briskman | foto: Twitter

WASHINGTON Fotografie ženy na kole ukazující prostředník projíždějící koloně amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních dnech zaplavila sociální sítě. Pro Juli Briskmanová, její hlavní hrdinku, měla ale pozornost veřejnosti nepříjemný důsledek. Přišla o práci.

Fotografie se zdviženým prostředníkem mířícím na automobilovou kolonu prezidenta Donalda Trumpa při jeho cestě na golfové hřiště způsobila v minulém týdnu poprask na sociálních sítích. 

Pro mnohé z jejich uživatelů byl akt padesátileté Američanky Juli Briskmanová malým hrdinstvím, její zaměstnavatel s ní ale rozvázal smlouvu.

Mezi zákazníky Akima LLC, v jejímž marketingovém oddělení Briskmanová pracovala, totiž patří i vláda Spojených států a fotografie podle vedení firmy nevrhala na společnost dobré světlo. Alespoň tak Briskmanové propuštění vedení firmy odůvodnilo. 

„Zaměstnanci se na sociálních sítí nemají chovat obscénně a tohle podle nich obscénní bylo,“ řekla Briskmanová pro Huffington Post. Fotografii se zdviženým prostředníkem si nastavila jako profilový obrázek. Nepomohlo jí ani to, že na žádném ze svých profilů neměla uvedeného zaměstnavatele, čímž při své obhajobě argumentovala.

Gesta však podle svých slov nelituje. „Svým způsobem se mi daří nejlépe za poslední dobu. Když jsem ho viděla projíždět, začala se ve mně vařit krev. Máme spoustu problémů a on si zase jel hrát golf. Vnímala jsem to jako moment, kdy můžu vyjádřit svůj nesouhlas,“ uvedla.

Rozhořčení jí kromě Trumpa způsobilo také zmíněné odůvodnění propuštění.  Jeden z jejích kolegů se na Facebooku dříve nelichotivě vyjádřil na adresu demokratických voličů, ovšem po smazání příspěvku propuštěn nebyl.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.