7. listopadu 2017 14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ukázala Trumpově koloně prostředníček. Kvůli fotografii přišla o práci

Juli Briskman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juli Briskman | foto: Twitter

WASHINGTON Fotografie ženy na kole ukazující prostředník projíždějící koloně amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních dnech zaplavila sociální sítě. Pro Juli Briskmanová, její hlavní hrdinku, měla ale pozornost veřejnosti nepříjemný důsledek. Přišla o práci.

Fotografie se zdviženým prostředníkem mířícím na automobilovou kolonu prezidenta Donalda Trumpa při jeho cestě na golfové hřiště způsobila v minulém týdnu poprask na sociálních sítích. 

Pro mnohé z jejich uživatelů byl akt padesátileté Američanky Juli Briskmanová malým hrdinstvím, její zaměstnavatel s ní ale rozvázal smlouvu.

Mezi zákazníky Akima LLC, v jejímž marketingovém oddělení Briskmanová pracovala, totiž patří i vláda Spojených států a fotografie podle vedení firmy nevrhala na společnost dobré světlo. Alespoň tak Briskmanové propuštění vedení firmy odůvodnilo. 

„Zaměstnanci se na sociálních sítí nemají chovat obscénně a tohle podle nich obscénní bylo,“ řekla Briskmanová pro Huffington Post. Fotografii se zdviženým prostředníkem si nastavila jako profilový obrázek. Nepomohlo jí ani to, že na žádném ze svých profilů neměla uvedeného zaměstnavatele, čímž při své obhajobě argumentovala.

Gesta však podle svých slov nelituje. „Svým způsobem se mi daří nejlépe za poslední dobu. Když jsem ho viděla projíždět, začala se ve mně vařit krev. Máme spoustu problémů a on si zase jel hrát golf. Vnímala jsem to jako moment, kdy můžu vyjádřit svůj nesouhlas,“ uvedla.

Rozhořčení jí kromě Trumpa způsobilo také zmíněné odůvodnění propuštění.  Jeden z jejích kolegů se na Facebooku dříve nelichotivě vyjádřil na adresu demokratických voličů, ovšem po smazání příspěvku propuštěn nebyl.

Martin Zíta, Lidovky.cz

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.