Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie -3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
7. listopadu 2017 14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ukázala Trumpově koloně prostředníček. Kvůli fotografii přišla o práci

Juli Briskman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juli Briskman | foto: Twitter

WASHINGTON Fotografie ženy na kole ukazující prostředník projíždějící koloně amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních dnech zaplavila sociální sítě. Pro Juli Briskmanová, její hlavní hrdinku, měla ale pozornost veřejnosti nepříjemný důsledek. Přišla o práci.

Fotografie se zdviženým prostředníkem mířícím na automobilovou kolonu prezidenta Donalda Trumpa při jeho cestě na golfové hřiště způsobila v minulém týdnu poprask na sociálních sítích. 

Pro mnohé z jejich uživatelů byl akt padesátileté Američanky Juli Briskmanová malým hrdinstvím, její zaměstnavatel s ní ale rozvázal smlouvu.

Mezi zákazníky Akima LLC, v jejímž marketingovém oddělení Briskmanová pracovala, totiž patří i vláda Spojených států a fotografie podle vedení firmy nevrhala na společnost dobré světlo. Alespoň tak Briskmanové propuštění vedení firmy odůvodnilo. 

„Zaměstnanci se na sociálních sítí nemají chovat obscénně a tohle podle nich obscénní bylo,“ řekla Briskmanová pro Huffington Post. Fotografii se zdviženým prostředníkem si nastavila jako profilový obrázek. Nepomohlo jí ani to, že na žádném ze svých profilů neměla uvedeného zaměstnavatele, čímž při své obhajobě argumentovala.

Gesta však podle svých slov nelituje. „Svým způsobem se mi daří nejlépe za poslední dobu. Když jsem ho viděla projíždět, začala se ve mně vařit krev. Máme spoustu problémů a on si zase jel hrát golf. Vnímala jsem to jako moment, kdy můžu vyjádřit svůj nesouhlas,“ uvedla.

Rozhořčení jí kromě Trumpa způsobilo také zmíněné odůvodnění propuštění.  Jeden z jejích kolegů se na Facebooku dříve nelichotivě vyjádřil na adresu demokratických voličů, ovšem po smazání příspěvku propuštěn nebyl.

, Lidovky.cz
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....