Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trumpovi potomci jsou rozdělení v otázce uznání prohry, tu zatím sám neuznal a rozpoutal soudní bitvy

Po levé straně Trumpova dcera Ivanka a syn Eric,  vpravo syn Donald Trump ml. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po levé straně Trumpova dcera Ivanka a syn Eric, vpravo syn Donald Trump ml. | foto: Reuters

Washington Americký prezident Donald Trump se po celou svou kariéru zajímal o různé úhly pohledu. Nyní, když nastal klíčový okamžik, který bude patrně definovat jeho prezidentský odkaz, ale dostává protichůdné rady od svých nejbližších a nejdůvěrnějších poradců - svých nejstarších dětí, napsal v pátek zpravodajský web CNN.

Trump svou volební prohru dosud neuznal a rozpoutal soudní bitvy v řadě klíčových států. Demokrat Joe Biden, jehož média o víkendu na základě projekcí označila za vítěze prezidentských voleb a kterému již gratulovala celá řada světových lídrů, se mezitím připravuje na převzetí Bílého domu.

Zatímco Trumpovi synové Donald Trump mladší a Eric Trump stojí v čele tažení za zpochybnění volebních výsledků, Trumpova dcera a poradkyně Ivanka naopak hledá způsob, jak otci zachránit pověst, píše CNN s odkazem na nejmenované zdroje.

Donald Trump mladší a Eric Trump svému otci říkají, aby urputně bojoval až do konce; bez důkazů tvrdí, že volby provázely rozsáhlé podvody a výsledek se musí změnit. Ivanka Trumpová a její manžel Jared Kushner mezitím zvažují jinou strategii. Podle zdrojů CNN by preferovali, kdyby Trump uznal prohru už příští týden po dokončení přepočtu hlasů v Georgii 20. listopadu.

Pár se totiž domnívá, že právní bitvy výsledek prezidentských voleb nezmění. Manželé se tak zasazují o promyšlenější přístup, tedy aby pokračovaly právní bitvy a přepočítávání hlasů s cílem zajistit integritu při budoucích volbách a zároveň chtějí působit citlivě vůči Trumpovi, píše CNN s odkazem na nejmenovaný zdroj.

Ivanka se prý svého otce zeptala, zda mu stojí zato poškodit vlastní odkaz a potenciálně ohrozit svou značku neuznáváním porážky. Zdroj CNN uvedl, že v soukromí prezidentova dcera na situaci pohlíží realisticky a zároveň ví, že její budoucnost více než kdy jindy závisí na budoucnosti jejího otce, a proto musí k záležitosti přistupovat citlivě.

Mluvčí Bílého domu žádost CNN o komentář odmítl. Vyjádření odmítl poskytnout také mluvčí Donalda Trumpa mladšího.

Trump podle zdroje CNN rady patrně poslouchá. „Ví, že nevyhraje, ale také ví, že drží v ruce karty, jelikož získal 72 milionů hlasů a založil hnutí,“ řekl nejmenovaný zdroj, který podle CNN zná Trumpovy myšlenkové pochody.

 Podle zdroje si je Trump vědom, že nikdy nebyl považován za legitimního prezidentského kandidáta a nevidí důvod, proč by se měl hrnout do uznávání porážky. Čelí nyní výzvě, aby svou prohru nakonec popsal, jako poslední příklad snahy ho zničit. Stoupenci a fanoušci na sociálních sítích mu přitom zůstanou a on dá jasně najevo, že ze scény nezmizí, uvedl zdroj.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Zasaďme strom vašemu miminku s kojeneckou výživou LITTLE STEPS
Zasaďme strom vašemu miminku s kojeneckou výživou LITTLE STEPS

Kojenecká výživa LITTLE STEPS® podporuje růst nejen malých objevitelů, ale nově i naší přírody. V nové kampani vyzývá k obnově českých lesů. O čem...