13. června 2017 7:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trumpovy tweety by se měly archivovat, navrhuje americký poslanec

Americký prezident Donald Trump dnes odsoudil pondělní teroristický útok v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Donald Trump dnes odsoudil pondělní teroristický útok v... | foto: Jonathan ErnstReuters

WASHINGTON  Vzkazy prezidenta USA Donalda Trumpa na sociální síti twitter by měly být uchovány v Národním archivu pro potřeby budoucích generací. Návrh zákona o povinném archivování často problematických Trumpových tweetů předložil v pondělí poslanec Sněmovny reprezentantů Mike Quigley.

Oficiální písemné či ústní projevy hlavy státu jsou v USA povinně archivovány nařízením speciálního zákona, který se ale na nová média nevztahuje. „Pokud chce prezident prostřednictvím sociálních sítí činit veřejná prohlášení, musíme zajistit, aby byla zdokumentována a zachována pro budoucí potřeby,“ uvedl Quigley v odůvodnění svého návrhu.

Návrh zakazuje prezidentovi, aby své tweety mazal, což se už několikrát stalo. V USA dnes existuje několik webů, které smazané Tumpovy vzkazy archivují. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer nedávno prohlásil, že tweety Donalda Trumpa „lze považovat za oficiální prohlášení prezidenta Spojených států“.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.