23. března 2017 8:29 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚To si ze mě děláte srandu?!‘ Syn Trumpa pobouřil kritikou starosty Londýna, kvůli terorismu

Londýnský starosta Sadiq Khan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýnský starosta Sadiq Khan. | foto: Lidovky.cz

LONDÝN Stejnojmenný syn prezidenta Spojených států Donalda Trumpa vyvolal na internetu velké pobouření poté, když po středečním teroristickém útoku v britské metropoli kritizoval loňské prohlášení londýnského starosty Sadiqa Khana o tom, že hrozba terorismu se stala nedílnou součástí velkoměst. Média i uživatelé webu spekulují, zda Donald Trump mladší článek vůbec četl a zda si byl při psaní tweetu vědom toho, že Khanova slova jsou stará půl roku.

„To si ze mě děláte srandu?!: Teroristické útoky jsou součástí života ve velkoměstech, říká londýnský starosta Sadiq Khan,“ napsal Trump mladší s odkazem na článek listu The Independent. Chování prezidentova syna tak mnozí lidé včetně britského poslance Wese Streetinga hodnotí jako ostudné.

Zmíněný rozhovor s Khanem vznikl loni v září v době, kdy se chystal po třech bombových útocích v New Yorku a okolí sejít s newyorským starostou Billem De Blasiem. Khan deníku řekl, že po zmíněném útoku, který se obešel bez mrtvých, má bezesné noci. Rovněž prohlásil, že velká města po celém světě musí být na takovéto činy připravena. „Znamená to být ostražitý, mít policejní jednotky, které jsou v kontaktu s komunitami, znamená to připravené bezpečnostní služby i výměnu nápadů a nejlepší praxe,“ poznamenal tehdy Khan.

Portál BBC poukázal na to, že Khan i prezident Trump se vzájemně opakovaně kritizovali. Khan například v lednu hovořil o Trumpově chystaném zákazu vstupu muslimů do USA jako o ostudném a krutém a ještě během volební kampaně označil Trumpa za nevzdělaného, pokud jde o islám. Trump Khana v reakci na to vyzval k souboji v testu inteligence.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz