25. února 2019 21:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Americká justice používá při vyšetřování Trumpa stalinistické metody, tvrdí jeho syn

Donald Trump mladší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump mladší. | foto: Gage Skidmore, Twitter

NEW YORK Americká justice při vyšetřování rodinných příslušníků a lidí z okolí prezidenta Donalda Trumpa používá stalinistické metody. V rozhovoru pro televizi Fox News to v pondělí prohlásil prezidentův nejstarší syn Donald Trump mladší. Trumpovi se ale podle něj vyšetřování nebojí, protože se v jejich byznysu ani v politických krocích hlavy státu „nic nenajde“.

Vyšetřování je podle Trumpa juniora „zpolitizováno, jak jen to jde“. Newyorští prokurátoři, kteří prošetřují prezidentovy obchodní aktivity a finanční operace týmu pro prezidentskou inauguraci, prý sní o tom, že na Donalda Trumpa něco najdou. „Je to ta stará stalinistická taktika,“ řekl prezidentův syn.

Newyorská prokuratura se zabývá podezřením, že na Trumpovu inauguraci v lednu 2017 finančně přispěli cizinci, což zákony USA zakazují. Vyšetřovatelé se rovněž zabývají aktivitami společnosti Trump Organization, která zastřešuje prezidentův byznys. Donald Trump mladší televizi Fox News v pondělí řekl, že rodina se vyšetřování nebojí, „protože se tam nic nenajde“.

Jméno prezidentova nejstaršího syna se objevilo v informacích o vyšetřování ruského vlivu na amemrické prezidentské volby v roce 2016, které vede zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller. Trump mladší byl v červnu 2016 v New Yorku účastníkem schůzky s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která měla přinést kompromitující informace o Hillary Clintonové, demokratické kandidátce v prezidentských volbách.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz