18. února 2019 16:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Turecké úřady zatkly za týden na 800 lidí podezřelých z terorismu

Ze zosnování puče turecké vedení obviňuje duchovního Fethullaha Gülena, ten to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ze zosnování puče turecké vedení obviňuje duchovního Fethullaha Gülena, ten to... | foto: Reuters

ISTANBUL Turecké úřady zatkly za týden na 800 lidí údajně podezřelých z terorismu. Informovala o tom v pondělí agentura DPA, podle níž tak ani více než 2,5 roku od pokusu o puč nepolevuje série zatýkání.

Jen během pondělka bylo zatčeno kolem 30 lidí, napsala agentura Anadolu. Všichni jsou podezřelí z napojení na hnutí islámského duchovního Fethullaha Gülena, které podle turecké vlády stálo za pokusem části armády o puč v létě 2016.

Nejnovější vlna zatýkání následuje po jedné z největších pátracích akcí od roku 2016, při níž bylo minulý týden vydáno více než 1100 zatykačů. Pokud se sečtou všechny údaje agentury Anadolu o počtu zatčených, bylo jich od minulého pondělí nejméně 800, uvedla DPA.

Za celý loňský rok skončilo podle údajů tureckého ministerstva vnitra za mřížemi na kratší či delší dobu přibližně 52 000 lidí kvůli možným vazbám na hnutí Gülena, který žije v exilu ve Spojených státech.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ PROCESNÍCH INŽENÝRŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz