Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

Svět

  9:46aktualizováno  11:23
Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její manžel Thomas Blyth, který následně spáchal sebevraždu. Zpěvačce bylo čtyřicet let, měla tři děti. Ty si už převzali čeští příbuzní, uvádí portál. Kromě zpěvu se Victoria věnovala také charitě a v Turecku založila sportovní organizaci Runkara.

Zpěvačku, která naposledy vystupovala pod jménem Victoria Vera Blyth, její muž zavraždil v jejich vile v Ankaře. Poté se zastřelil, píše Hürriyet s tím, že se manželé předtím pohádali, údajně kvůli jejím textovým zprávám.

Podnikatel skotského původu Thomas Blyth se živil jako inženýr na ropných plošinách, kromě Turecka také na severu Brazílie, a cestoval po celém světě. Kvůli tomu rodina žila často odděleně.

„V lednu se budeme s dětmi stěhovat do Turecka. Manžel tam rozjíždí firmu a já mu s tím budu pomáhat. Mrzí mě, že opouštím Česko, mám to tady ráda. Ale zároveň se strašně těším, že brzy budeme všichni pohromadě,“ řekla Victoria na konci roku 2019. Všechny tři děti byly podle tureckého portálu v domě, když se tragédie stala, a jedno z nich pak mluvilo o hádce rodičů.

Těla obou zesnulých jsou stále v turecké metropoli, kde proběhne pitva. Děti si údajně převzali příbuzní z Česka. Vyšetřování pokračuje, dodává portál.

„Můžeme potvrdit, že v Turecku zemřela násilnou smrtí česká občanka. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s rodinou a poskytuje konzulární asistenci. S ohledem na pozůstalé nebudeme poskytovat další informace,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake.

R’n’b zpěvačka pocházela z Jihoafrické republiky. Její tatínek byl Čech, maminka je z Namibie. Sama Victoria s přestávkami žila od roku 1998 v Praze. Začínala v pražských klubech a po boku Dary Rolins. V roce 2005 vydala svoje debutové album This Is Me!. Později natočila ještě tři desky.

Zpěvačka Victoria se poprvé nechala fotografovat se silikonovým poprsím

Proslavila se zejména cover hitem Hotel California. Několikrát vystupovala jako tanečnice na světoznámém karnevalu v Rio de Janeiru. Společně s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým v minulosti moderovala Ranní show na Evropě 2. Věnovala se charitativní činnosti, pravidelně pořádala i dobročinný vánoční bazar. V Turecku založila organizaci Runkara, která pořádala sportovní akce.

Loni se díky ní v Ankaře uskutečnil půlmaraton, na který se podle portálu Dazspor přihlásily zhruba čtyři tisíce lidí včetně běžců z Česka a dalších zemí. „Byly to dva roky práce a šlo by to jen těžko zorganizovat bez pomoci turecké vlády. Nebyla to lehká cesta. Je to o to víc vzrušující, že tento závod můžeme uspořádat v době stého výročí vzniku Turecké republiky v Ankaře, v samém srdci země,“ podotkla tehdy Victoria s tím, že závod začne z nanejvýš symbolického místa – Atatürkova památníku Anıtkabir.

30. listopadu 2005

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!