Úterý 31. března 2020svátek má Kvido -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Twitter zablokoval sedmdesát účtů podporujících prezidentského kandidáta Bloomberga

Mike Bloomberg. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Bloomberg. | foto: ČTK/AP

NEW YORK Sociální síť Twitter zablokovala více než 70 profilů, na nichž se opakovaně objevovaly příspěvky podporující demokratického kandidáta na prezidenta Spojených států Michaela Bloomberga. Společnost uvedla, že účty porušily pravidla fungování Twitteru především identickým kopírováním příspěvků.

„Zasáhli jsme proti skupině profilů, které porušovaly naše pravidla o manipulaci a spamu,“ uvedla společnost Twitter ve vyjádření pro server Newsweek. Podle dostupných informací byly některé účty zablokovány permanentně, u jiných pak Twitter požádal o ověření totožnosti provozovatele (majitele) účtu.

Bloomberg podle serveru Los Angeles Times najal stovky lidí, kteří mu vedou kampaň na sociálních sítích (Twitter, Facebook, Instagram). Podle informací serveru tito lidé dostávají i 2500 dolarů měsíčně (57,7 tisíce korun) za to, že budou kandidaturu bývalého starosty New Yorku rozšiřovat ve svých sociálních kruzích. K tomu se vážou některé vážnější povinnosti, jako například pevná pravidla pro formu vyjadřování v jednotlivých příspěvcích, které publikují. Bloomberg už údajně za kampaň na sociálních sítích a reklamu utratil 450 milionů dolarů (přes deset miliard korun).

Pravidla Twitteru pro manipulaci a spam zakazují uživatelům používat tuto platformu „způsobem, který má uměle informacím dodat na váze nebo naopak potlačit jejich důležitost. Nesmí se zapojit do chování, které manipuluje nebo narušuje zkušenost lidí na Twitteru.“ Zároveň je také zakázáno vytvořit několik účtu a duplikovat pak obsah.

Server LA Times analyzoval příspěvky na některých z těchto účtů, na kterých se velmi často objevovaly identické texty, odkazy a hashtagy. Jedním takovým byl například odkaz na tweet herečky a zpěvačky Barbry Streisandové, která minulý týden Bloombergovi na svém twitteru vyjádřila podporu. „Velmi štědrý muž, který se opravdu snaží zlepšit situaci lidí. Především co se klimatické změny či zbraňové politiky týká, ale i v dalších důležitých věcech,“ napsala Streisendová.

Několik účtů pak naprosto identicky sdílelo odkaz na její tweet s textem: „Narodil se prezident: Barbra Streisandová pěje ódy na Mikea.“ Jde o narážku na film Zrodila se hvězda z roku 1976, v něm si Streisandová zahrála hlavní roli.

„Žádáme všechny naše pracovníky, aby se na sociálních sítích označovali jako členové kampaně pod značkou Mike Bloomberg 2020. Obsah pak tito lidé šíří mezi síť svých přátel, známých a příbuzných. Naším cílem rozhodně není nikoho uvést v omyl,“ zveřejnila ve svém prohlášení mluvčí Bloombergovy kampaně Sabrina Singhová.

Bloomberga podle nedávného průzkumu podporuje po Sandersovi druhý největší počet demokratů a jim nakloněných nezávislých voličů. Miliardář se přitom chystá vložit do nominačního klání až na takzvané volební superúterý 3. března, kdy se bude hlasovat ve 14 státech najednou a bude se rozdělovat více než třetina všech kandidátů na letní nominační sjezd strany. Ostatní kandidáti se utkají v sobotu ve volebních shromážděních v Nevadě.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK BRNO (AŽ 30.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč