16. dubna 2014 11:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tymošenková stáhla kandidaturu. Místo prezidentství zakládá Hnutí odporu

Julija Tymošenková  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Julija Tymošenková | foto: Reuters

KYJEV Julija Tymošenková stáhla svou kandidaturu na prezidentku Ukrajiny. Podle serveru Hvylya.org to uvedl bývalý šéf Ústřední volební komise Michail Rjabec. Místo kandidatury v prezidentských volbách, které mají odstartovat 25. května, založila Tymošenková Celonárodní hnutí odporu, jehož cílem je bojovat proti "ruské agresi".

"V zájmu boje se separatismem a terorismem ve východních oblastech Ukrajiny a nastolení stability a míru v zemi se Tymošenková rozhodla stáhnout svou kandidaturu a postavit se do čela Hnutí odporu," uvedl Rjabec na svém facebookovém profilu.

Informaci zatím nebylo možné potvrdit z dalších zdrojů, upozornil zpravodajský server. Na oficiální vyjádření Tymošenkové se stále čeká. Hvylya.org nicméně konstatuje, že pokud se zpráva ukáže jako pravdivá, znamená to, že Tymošenková pravděpodobně podpoří favorita voleb Petra Porošenka a sama si nechá volné ruce k plánovaným parlamentním volbám.

PSALI JSME:

Ustavení Celonárodního hnutí odporu oznámila Tymošenková na úterní tiskové konferenci v Kyjevě. Cílem hnutí je podle ní boj proti ruské agresi. „Dnes oznamuji založení Celonárodního hnutí odporu proti ruské agresi. V každé oblasti, okrese a městě budou vytvořena speciální mobilizační centra, která umožní všem, kdo bude chtít, účastnit se obrany země“, prohlásila bývalá ukrajinská premiérka.

Lidovky.cz