Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
22. listopadu 2019 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Piráti u Afriky unesli zásobovací loď i s částí posádky, osmi námořníkům se podařilo schovat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Falcon

Malabo Při útoku na zásobovací loď pronajímanou americkou ropnou společností ExxonMobil unesli piráti u břehů Rovníkové Guineje sedm členů posádky sestávající z Jihoafričanů, Filipínců, Srbů a Kamerunců. O středeční události v pátek podle agentury AFP informovaly úřady Rovníkové Guineje.

Z 15 členů posádky se osmi podařilo schovat a sedm bylo uneseno. Úřady zatím neuvedly žádné podrobnosti o únoscích. Plavidlo se stalo terčem v oblasti, kde piráti útočí často. ExxonMobil informoval úřady Rovníkové Guineje, že zásobovací loď Warden, kterou pronajímá firmě Swire, se v teritoriálních vodách stala terčem „útoku pirátů“.

Počty pirátských útoků v posledních letech celosvětově klesají. Guinejský záliv je však podle Mezinárodního úřadu pro námořní dopravu (IMB) stále vysoce rizikovou oblastí. 

Stalo se tam 72 procent všech přepadení a únosů lodí, které IMB registruje. Za nebezpečné se považují vody v blízkosti Nigérie, Guineje, Toga, Beninu a Kamerunu. Většinu lidí tam unášejí nigerijští piráti, kteří se snaží získat výkupné za propuštění zajatců.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.