Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
15. listopadu 2015 13:44, aktualizováno  14:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

U egyptsko-izraelských hranic zemřelo 15 afrických migrantů. Další zraněni

Africký migrant, který byl zraněný při snaze o překročení egyptsko-izraelské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Africký migrant, který byl zraněný při snaze o překročení egyptsko-izraelské... | foto: Reuters

KÁHIRA U egyptsko-izraelských hranic zemřelo 15 utečenců z Afriky. Informovaly o tom v neděli světové agentury, které se však neshodují v tom, jak migranti přišli o život. Agentura AP uvedla, že Afričany zastřelila egyptská policie, když se pokoušeli nelegálně dostat přes hranice do Izraele. Tato informace je zatím však ještě nepotvrzena. Agentura Reuters naproti tomu napsala, že policie běžence objevila už mrtvé.

Migranti podle všeho chtěli překonat hranice mezi Egyptem a Pásmem Gazy, jejich těla se našla poblíž palestinského pohraničního města Rafáh. Agentura AP s odvoláním na egyptský bezpečnostní zdroj napsala, že Afričané ze Súdánu nereagovali na výzvy policie a varovné výstřely a snažili se dostat k pohraničnímu plotu. Patnáct jich policisté zastřelili, dalších osm jich prý bylo zatčeno.

Agentura Reuters naproti tomu uvedla, že policie mrtvé pouze objevila a není prý jasné, jak přišli o život. Na místě údajně bylo i osm zraněných, které odvezly sanitky.

Podle izraelského ministerstva vnitra je v zemi asi 45 tisíc migrantů a žadatelů o azyl původem z Afriky.

ČTK