1. července 2019 15:04, aktualizováno  18:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

U Hannoveru se zřítil vrtulník bundeswehru. Pilotka nepřežila, příčina je zatím nejasná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK/AP

Praha/Hannover Na severozápadě Německa se v pondělí zřítil armádní vrtulník. Jeden člen posádky neštěstí nepřežil, další utrpěl těžká zranění, informovala s odvoláním na místní hasiče agentura DPA. Nehoda se odehrála přesně týden poté, co se na severovýchodě Německa srazily dva bojové letouny bundeswehru.

Helikoptéra se zřítila poblíž dolnosaské obce Aerzen, zhruba 40 kilometrů jihozápadně od Hannoveru. Stroj dopadl do obilného pole poblíž lesa, na místě vypukl požár, který se ale už hasičům podařilo uhasit. Podle bulvárního listu Bildu je obětí neštěstí pilotka.

Vrtulník typu Eurocopter EC 135, který se používal ke školení pilotů, vzlétl podle DPA z vojenské základny v nedalekém Bückeburgu. Proč se zřítil, zatím není jasné.

Během posledního týdne jde už o třetí stroj, o který německé vojenské letectvo přišlo. Minulé pondělí se na severovýchodě Německa srazily dva armádní bojové letouny typu Eurofighter. Jeden z pilotů tehdy zahynul, druhý se stihl katapultovat, se zraněním skončil v nemocnici. Příčina srážky letounů zatím není jasná.

ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.