Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

USA a Jižní Korea chtějí spolupracovat na jaderném odzbrojení poloostrova

Americký ministr zahraničí Antony Blinken foto: Reuters

Carbis Bay - Americký ministr zahraničí Antony Blinken a jeho jihokorejský protějšek Čong Ui-jong zopakovali závazek svých zemí, že budou spolu s Japonskem úzce spolupracovat na denuklearizaci Korejského poloostrova. S odkazem na prohlášení americké diplomacie o tom dnes informovala agentura Reuters.
  7:31

Blinken a Čong se setkali na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém Cornwallu. Americké ministerstvo zahraničí o záměru USA a Jižní Koreje spolupracovat na jaderném odzbrojení Korejského poloostrova informovalo v následném prohlášení, aniž zmínilo Severní Koreu. Jak připomíná Reuters, snahy přimět Pchjongjang, aby se vzdal svého jaderného arzenálu, dosud nepřinesly významné výsledky.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken.
Afghánský prezident Ašraf Ghání, při setkání s Antony Blinkenem a dalšími...

Oba ministři podle prohlášení také zdůraznili význam mnohostranné spolupráce při řešení dalších regionálních otázek, včetně navrácení demokracie obyvatelům Barmy, kde armáda v únoru provedla převrat.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...