Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ozbrojený muž, který se pohyboval před sídlem OSN, je v rukou policie

Svět

  18:28aktualizováno  20:25
Ozbrojený muž, který se ve čtvrtek pohyboval před sídlem OSN na newyorském Manhattanu, je v rukou policie a nepředstavuje hrozbu. Motiv útočníka, kterého policie popsala jako bělocha kolem šedesáti let, zatím není známý.

Podle aktuálních videí z místa se muž před plotem u sídla OSN na Manhattanu vzdal policii. Ta později na twitteru oznámila, že muž je ve vazbě a veřejnost není v ohrožení.

Sídlo OSN bylo kvůli tomuto incidentu dočasně uzavřeno. Muž, jenž se později vzdal, předtím chodil před komplexem sem a tam a nechal na chodníku několik sešitů, které policie následně odnesla. Ke krku měl patrně přiložené ústí hlavně.

„Nemáme vůbec žádné známky, že by tento člověk byl zaměstnancem či bývalým zaměstnancem nebo že byl nějak napojený na Organizaci spojených národů,“ řekl pak mluvčí OSN Stephane Dujarric. 

 Incident podle FOX News začal kolem půl jedenácté dopoledne tamního času (půl páté SEČ), kdy kolem sídla organizace začal obcházet ozbrojený muž. Zbraň si podle fotografií držel pod bradou.

Na místo dorazilo mnoho policejních aut i sanitky. O dvě hodiny později pak přijela i protiteroristická jednotka. Policie se snažila s mužem komunikovat a během incidentu v okolí odklonila dopravu.

Autoři: ,
Témata: policie, OSN, Manhattan

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat